Ana Sayfa HAYAT PRATİK Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli battaniyeler ve ısıtmalı yatak pedleri, soğuk gecelerde veya hastayken sizi yatağınızda sımsıcak kavrar. Ama kirlendiklerinde ne olur? 1990’ların sonlarından beri satılan elektrikli battaniyeler ve ısıtmalı yatak pedlerinin büyük bölümü makinede yıkama ve kurutma için tasarlanmıştır.

Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?
Battaniyenizle veya pedinizle birlikte verilen bakım kitapçığına bakın. Kitapçık yoksa aşağıdakileri izleyin:

Yıkamadan önce tüm kabloları ve kontrolleri çıkarın.
Battaniyeyi normal deterjanınızla ılık suyla soğuk olarak yıkayın . Klorlu ağartıcı veya yumuşatıcı eklemeyin.
Kısa veya yumuşak döngü ayarını kullanın. Son dönüş hızını ayarlayabiliyorsanız, battaniyenin iç kablolamasında aşırı kuvvet oluşmasını önlemek için düşürün.
Eğer makinanız yeterince büyük değilse battaniyeyi küvette yıkayın. Soğuk su, az miktarda deterjan kullanın ve hafifçe sıkın. Battaniyeyi veya yastığı sıkmayın.
Kurutma makinenizde yalnızca soğuk hava kullanın. Kurutucuda sadece kısmen kuruması en iyisidir, hala nemliyken battaniyeyi çıkarın ve havayla kurumaya bırakın. Yüksek ısı battaniyeyi büzebilir ve tellerin yalıtımına zarar verebilir. İlgili: Yatak için doğru battaniye nasıl seçilir?

Kuru Temizleme Daha İyi Olur mu?
Elektrikli battaniyeler veya ısıtmalı şilteler asla kuru temizleme ile temizlenmemelidir. Kuru temizleme işleminde kullanılan kimyasallar tel yalıtımına zarar verebilir. Çok yüksek sıcaklıklar kullanan ticari kurutucular kablolara da zarar verebilir.

Elektrikli Battaniyenin Ütülenmesi
Kesinlikle ütülemeyin. Ütünün ısısı tellerin yalıtımına zarar verebilir. Kırışıksa, battaniyeyi bir duş çubuğuna asın, elle pürüzsüz hale getirin ve yerçekiminin kırışıklıkları çekmesine izin verin.

İlgili Makaleler

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sıkı Çorap Nasıl Gevşetilir?

Sıkı çorap mükemmel bir günü mahvedebilir. Baldırın etrafında girintiler oluşturabilir ve dolaşımı daraltabilir, bu...

Nevresim Daima Ters Olarak Yıkamalı

Nevresim daima ters olarak yıkamalı. Kot ya da kazakları terslerini çevirerek yıkarız. Bu şekilde,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,858BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...