Ana Sayfa HAYAT Hayatınızı Kolaylaştıracak Günlük Öğelerin 9 Sırrı

Hayatınızı Kolaylaştıracak Günlük Öğelerin 9 Sırrı

Pompalardan makarna kaşıklarına kadar her gün kullandığınız ev eşyalarının çoğu, bilmediğiniz yararlı sırları saklıyor! İşte size bir kaç örnek. Bakalım bunları siz doğru kullanıyor musunuz?

1. Saç Tokaları
Saçınıza dalga tarafı yukarı bakacak şekilde tel tokalar koyarsanız, yıllardır onları yanlış şekilde takıyorsunuz demektir! Dalgalı taraftaki çıkıntılar saçınızı daha etkili bir şekilde kavrar ve saç tokasının kaymasını önlemeye yardımcı olur.

Önce dalgalı taraf yukarı bakacak, sonra tekrar dalgalı taraf aşağı bakacak şekilde saçınızın bir bölümünü geriye doğru iterek kendiniz deneyin. Gözle görülür bir farkı anlayacaksınız.

2. Rimel
Pek çok kadının rimel fırçasını şişenin içine ve dışına pompalama alışkanlığı vardır, ancak bu aslında kötü bir fikirdir! Bu hareket rimelin içinde hava girmesine neden olur ve rimelin daha hızlı kurumasına yol açar. Ayrıca fırçayı pompalamak rimel içinde hava kabarcıkları oluşturur ve bu da rimelin sürülmesini zorlaştırır.

3. Pompa
İki farklı tipte pompa vardır ve çoğu insan yanlış görev için yanlış türü kullanır ! Lavabo pompaları, lavabo gideri etrafında bir sızdırmazlık oluşturacak şekilde düz tabanlı bir lastik kupaya sahiptir.

Klozet pompaları ise daha çok mantar şeklinde bir fincana sahiptir. Daha geniş üst ve sivriltilmiş alt, bu pistonun bir tuvalet borusuna oturmasına ve daldırma için gerekli contayı oluşturmasına izin verir.

4. Makarna Kaşığı
Makarna kaşığınızın ortasında bir delik varsa, bu deliğin sadece suyu boşaltmak için değildir. Doğru miktarda makarna ölçmek için de kullanabilirsiniz! Ortadaki delikten geçecek makarna miktarı yaklaşık bir porsiyon makarna kadardır.

5. Tuvalet Kağıdı
Tuvalet kağıdı rulolarınızı nasıl asıyorsunuz? Bu yıllardır süren bir tartışma. Tuvalet kağıdı rulosunu üstten çekilecek şekilde asmanın temel avantajları, makarayı açıp ucunu bulmanın daha kolay olmasıdır ve ucu banyo duvarından uzak tutulduğu için biraz daha hijyenik olabilir.

5. Fondöten
Ellerinizi kirletmekte yanlış bir şey yoktur, ancak fondöten uygulamak için en iyi yaklaşım olmayabilir! Parmaklarınızla fondöten uygulamak çizgili sonuçlar üretebilir ve büyük olasılıkla ellerinizden de yüzünüze bakteri aktarırsınız.

Fondöten uygulamak için fondöten fırçası ve süngeri kullanın.

6. Spor Ayakkabıları
Bazı spor ayakkabılarda, ayakkabının üst kısmında ekstra bir delik vardır ve genellikle görmezden gelinir ve kullanılmaz. Ama bu deliklerin çok önemli bir özelliği var. Ayakkabılarınızı daha sıkı bağlamanızı kolaylaştırarak ayak bilekleriniz için daha iyi koruma ve destek sağlar. Bu ekstra deliği kullanırsanız sürtünmeyi azaltır, ayaklarınızın su toplamasını önlersiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Yeşil Çay, Limon-Zencefilli Sıvı El Dezenfektanı

El dezenfektanları üzerine tartışmalar sürerken, evinizde çok basit malzemelerle yapabileceğiniz sıvı el dezenfektanı tarifi...

Evinizi Nemlendirmeniz İçin 7 Neden

Rutubet ve küf olmaması için evimizin havasının kuru olması gerektiğini düşünüyoruz. Böylece nemin bizim...

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz

Rengi Değişen Prizleri Boyayabilirsiniz. Evin her yerinde bulunan prizlerin rengi, eğer beyazsa bir süre...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Hasta ve Yorgun Hissetmemek İçin Banyo Detoksu

Sürekli yorgun ve hasta hissediyorsanız, kolayca hazırlayabileceğiniz banyo detoksu ile tüm bunları geride bırakabilirsiniz.Aromatik ve keskin bir baharat olan zencefil, tarih boyunca hem yemek...

Kereviz Reçeli Tarifi

Kereviz Reçeli Tarifi. Turşu gibi, reçeli yapılmayan neredeyse sebze kalmadı. Her geçen gün yeni bir reçel tarifi karşımıza çıkıyor. 'Bunun da mı reçelini yapmışlar'...

Tavada Kolay Sade Katmer Tarifi

Katmer Tarifi. Hazır satılan katmerlerin çok yağlı ya da hangi çeşit yağ ile yapıldığını bilmediğiniz için almak istemiyorsanız evinizde kendi katmerinizi yapabilirsiniz. İşte tavada...

Yeşil Çay, Limon-Zencefilli Sıvı El Dezenfektanı

El dezenfektanları üzerine tartışmalar sürerken, evinizde çok basit malzemelerle yapabileceğiniz sıvı el dezenfektanı tarifi vereceğiz. Bu sıvı el dezenfektanı tarifi, esansiyel yağların antiseptik gücü...