Ana Sayfa HAYAT Plastik Şişelerinizi Bir Daha Asla Atmayacaksınız!

Plastik Şişelerinizi Bir Daha Asla Atmayacaksınız!

0
5076

Günlük geziye çıktığımızda, yanımızda hep bir şişe su alırız. Hidratlı kalmak iyidir, bu yüzden genellikle tüm şişeyi bitiririz. Şişeye boşalınca ne olur? Genellikle onu çöpe atıyoruz, çünkü yeniden doldurmamamız gerektiğini biliyoruz . Bu biraz israf, çünkü plastik şişelerle yapabileceğiniz çok sayıda eğlenceli ve kullanışlı şeyler var!

Ev yapımı bahçe yağmurlama
Bu yöntem için yapmanız gereken tek şey bir şişe suya delik açmak için bir çivi veya vida kullanmaktır. Şişenin yere yerleştirilen tarafının içinde delik bulunmadığından emin olun. Bahçeniz, bu şekilde toprağa sızan sudan faydalanmıyor. Şimdi, geriye kalan tek şey bahçe hortumunu şişenin ağzına bağlamak ve hepsi bu! Kendinize bir bahçe fıskiyesi yaptınız! Plastik Şişeden Şarj Istasyonu Yapın

Yumurta ayırma
Bazı tarifler sadece bir yumurta sarısını veya sadece beyazları gerektirir, bu da ikisini bir şekilde ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Oldukça dağınık bir iş olabilir, ama plastik bir şişe kullanırken olmaz. (Derin) bir tabağa bir yumurtayı kırın. Kapağı plastik şişeden çıkarın ve şişeyi biraz sıkın. Sonra hala sıkarak şişenin ağzını yumurta sarısının üzerine yerleştirin ve şişeyi sıkmayı bırakın. Yumurtanın sarısı şişeninin içine girerken, beyazı tabakta kalacaktır.

Yaban arısı tuzağı
Bahçenizde sizi rahatsız eden eşekarısını güvenli bir şekilde yakalamak ister misiniz? Onları plastik bir şişeyle yakala! Şişeyi ikiye bölün ve şişenin alt yarısını tatlı bir şurupla (limonata gibi) doldurun. Sonra, üst yarıyı alt yarıya baş aşağı yerleştirin, böylece şişenin ağzı aşağıya bakar. Yaban arıları bir şeyler atıştırmak için tatlı şeylere akın edecekler, ancak şişeden çıkışı bir daha bulamayacaklar. Neden Arabanın İçine Su Şişesi Bırakılmamalı?

Hamur kalıbı kesme
Kurabiye pişirmek istediniz, ancak hiç habur kesici kalıbının yok. Yine, burada bir plastik şişenin çok kullanışlı. Yarısını kesin ve hamuru kesmek için birini kullanın.

Ev yapımı klima
Plastik bir şişe kullanarak ev yapımı bir klima ile kendinizi modaya sokmak çok kolaydır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir fan ve iki şişe donmuş su. Bir fan kendi başına sahip olmak için iyi bir şeydir, ancak ne yazık ki odayı daha serin hale getirmeden sadece sıcak havayı üfler, ancak bu yöntem ile soğuk hava almayı başarabilirsiniz! İki büyük şişeyi suyla doldurun ve su tamamen donuncaya kadar dondurucuya koyun. Ardından şişeleri zemine (veya sabit bir fan varsa masaya) katlanmış bir çay havlusunun üzerine yerleştirin. Fanı şişelerin arkasına yerleştirin. Bu sayede, fan, evinizdeki şişelerde bulunan buzun yarattığı çok soğuk hava üfleyecektir. Bu, sıcaklığın gerçekten düşmesine neden olur. Şişeyle Pancake ve Zebra Kek Yapmak Çok Kolay

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın