Ana Sayfa HAYAT Elektrik Süpürgenizi Yenileyecek 4 Adım

Elektrik Süpürgenizi Yenileyecek 4 Adım

0
7941

Elektrikli süpürgeniz eskisi kadar iyi çalışmıyorsa, sadece iyi bir temizliğe ihtiyacı olabilir! Bugünkü yazıda size vakumunuzu nasıl derinlemesine temizleyeceğinizi göstereceğiz.

Adım 1 – Toz Kutusunun Temizlenmesi
Elektrikli süpürgenizin toz kutusunu düzenli olarak boşaltsanız bile, zamanla içinde hala kir birikebilir. Tüm bu pislikleri temizlemenin hızlı ve kolay bir yolu bulaşık makinesinde yıkanmasıdır. Elektrik Süpürgesi Yaparken Evin Güzel Kokması İçin

Bir normal miktarda deterjan ekleyerek bulaşık makinasını çalıştırın. Yumuşak veya hızlı yıkama döngüsünü başlatın. Bulaşık makinesinin yıkama döngüsünü başlattığını duyduğunuzda, 3 dakikalık bir zamanlayıcı ayarlayın.

Zamanlayıcı kapandığında, bulaşık makinesini açın ve kutuyu kontrol edin. Bu noktada yeterince temiz değilse, kutuyu ters çevirin ve yıkama döngüsünü bir dakika daha devam ettirin. (Kutunun sıcak suya maruz kalmasının sınırlandırılması, daha hassas parçalarının korunmasına yardımcı olacaktır.) Elektrik Süpürgesi İle Asla Çekilmemesi Gereken 12 Şey

Adım 2 – Filtreleri Yıkayın veya Değiştirin
Elektrikli süpürgenizde yıkanabilir köpük filtreler varsa, bunları bulaşık makinesinde toz haznesinin yanında yıkayabilirsiniz. Bulaşık makinesine koymadan önce, gevşek toz ve kiri temizlemek için iyice durulayın.

Filtre ve toz kutusunu bulaşık makinesinden çıkardıktan sonra deterjanı ve gevşemiş kiri çıkarmak için filtreyi tekrar durulayın. Elektrik süpürgenize takmadan önce filtrenin tamamen kurumasını bekleyin. Elektrik Süpürgeniz Kötü Kokuyorsa

Adım 3 – Hortumu Temizleyin
Hortumunda, kir ve tozun sıkışması için çok sayıda köşe ve çatlak vardır. Sonunda, kir birikmesi tıkanmalara neden olabilir bu nedenle birkaç ayda bir derinlemesine temizlik yapmak hortumu temiz tutmanın kolay bir yoludur.

Gevşek kiri temizlemek için hortumdan sıcak su geçirin. Ardından, hortumun bir ucuna 1/2 bardak karbonat serpin ve hortumun içini kaplamak için sallayın. Ardından hortuma yavaşça yaklaşık 2 bardak beyaz sirke dökün ve köpürmeyi bırakana kadar bekletin.

Hortumu sıcak suyla iyice durulayın, ardından tamamen kuruması için bir yere asın. Elektrik Süpürgesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Adım 4 – Fırçayı Kontrol Edin
Uzun saçlı herkes, saçın fırçanın etrafına nasıl sarılabileceğini çok iyi bilir! Bu, sonunda fırçanın etkili bir şekilde çalışmasını engelleyebilir, bu nedenle fırçadaki kılları düzenli olarak çıkarmak önemlidir.

Ve tekrar yerleştirmeden önce tüm elektrikli süpürge parçalarınızın tamamen kurumasına izin verin. Nemli parçaları süpürgenizde küf oluşumuna veya elektrik sorunlarına yol açabilir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın