Ana SayfaSAĞLIKIsırgan Çayıyla Eklem Ağrılarını Azaltın

Isırgan Çayıyla Eklem Ağrılarını Azaltın

Hiç ısırgana maruz kaldıysanız veya bilmeden bazılarını bahçenizde yakaladıysanız, neden olabilecekleri olağandışı rahatsızlığı bilirsiniz. Enflamatuvar sitokinleri azaltan aktif bileşikler içerdiğinden, ağrılı eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.

Bileşik, ısırgan otu yapraklarındadır. Şişmeleri ve ağrıya neden olacak eklemleri kaplayan sinovyal dokuda TNF-α ve IL-1B’yi aktive eden proteini inhibe eder. Ayrıca böbrek fonksiyonlarına da yardımcı olduğu için ağrılı gut ataklarını azaltıp ürik asidin nötralize edilmesine ve kristalleşmesini önlemeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Isırgan çayları çok davetkar gelmeyebilir, ancak maliyet düşük, kullanımı basittir ve erişimi kolaydır, bu da eklem ağrılarınızı gidermek için en uygun yöntemdir. Mor ölü ısırgan kullanmanız için 4 neden

İhtiyacınız olan malzemeler
1 su bardağı taze ısırgan yaprakları veya 1 tatlı kaşığı kuru ısırgan
2 su bardağı tatlı su

Yapılışı
Yapabilirseniz, dışarı çıkın ve 1 bardak yaprakları toplayın. Isırganın ısırmaması içi eldiven takın ve uygun bir şekilde giyinin.

Isırgan otuyla basur tedavisi

Yaprakları bir tencereye koyun ve 2 bardak su ekleyin; daha güçlü bir lezzet vermek için kullanılan su miktarını azaltın veya tam tersini yapın. Bir taşım kaynatın ve sonra sıcaklığı düşürün. Çayı biraz daha kaynatın. Günde 1-2 kez için. Eğer kurutulmuş kullanıyorsanız, her bardak su için 1 çay kaşığı kullanın ve 5-10 dakika ağzı kapalı olarak demleyin. İsterseniz tatlandırmak için bal ekleyebilir ya da iltihaba yardımcı olabilecek tarçın ilave edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler