Ana SayfaSAĞLIKKarbonat ve Limonun Birlikte 8 İnanılmaz Faydası

Karbonat ve Limonun Birlikte 8 İnanılmaz Faydası

Karbonat ve limon suyu ayrı ayrı çok sağlıklıdır. Ancak birlikte tüketildiklerinde, vücudu toksinlerden arındırmak, karaciğeri iyileştirme ve kronik hastalıkları önleme gibi birçok sağlık yararına sahiptirler.

Son yıllarda popülerlik kazanmış sayısız sağlık çareleri mevcut. Ancak karbonat ve limon kullanımı çok daha öncelerine dayanmaktadır. Kendi başlarına, bu iki maddenin çok fazla sağlıklı etkisi vardır, ancak kombine edildiklerinde, genel sağlık üzerinde daha da etkilidirler. Kabızlık için karbonat ev ilacı tarifleri

Karbonat ve limon suyu içeceği tarifi
Bir çay kaşığı karbonat ve yarım limonun suyunu bir bardak su ile karıştırın. En iyi etki için, sabahları aç karnına için. Çünkü, sindirilen bir yemekle karışırsa, vücut üzerinde hızlı bir şekilde etkili olamayacaktır.

Karbonat ve limon suyunun faydaları

pH seviyesi
Vücuttaki asit seviyelerinin azaltılmasının önemi genelde göz ardı edilir. Ancak dengeli bir pH’ı korumak genel sağlık için çok önemlidir. Karbonat, asit seviyelerini düşürür, mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi sorunları azaltır, aynı zamanda vücudu alkali seviyesinde tutar. Bu da hastalık ve patojenlerin vücutta tutulmasını zorlaştırır. Ayrıca, limondaki sitrik asit sindirildikten sonra alkalize edici bir etkiye sahiptir.

Cilt bakımı
Limon suyu yüksek antioksidan içerir. Antioksidan ve sitrik asit, oksidatif stresi azaltabilir ve serbest radikallerin vücuttaki olumsuz etkilerini önleyebilir. Bu özellikle cilt için iyidir ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır, kırışıklıkların görünümünü azaltır ve cildinize sağlıklı bir parlaklık verir. Karbonatı güzelliğiniz için kullanabileceğiniz 11 yol

Kilo kaybı
Karbonat ve limon suyu ile kilo kaybı arasında doğrudan bir bağlantı yoktur. Ancak karbonatın egzersiz sırasında daha fazla enerji ve dayanıklılık sağlayabileceğine dair kanıtlar vardır. Kilo kaybı ikincil bir etki olsa da, yine de kilo verme çabalarınıza katkı sağlayabilir.

Vücut temizliği
Limon suyu uzun zamandır diüretik bir madde olarak bilinir ve vücudu idrar yapmak için uyarır, böylece aşırı toksinleri, tuzları, yağları ve suyu dışarı atmaya yardımcı olur. Bu organlar üzerindeki stres ve baskıyı azaltabilir ve vücudunuzu toksinlerden arındırır.

Diş bakımı
Karbonat ve limon dişleri beyazlatmak için kullanılan iki üründür. Diş beyazlatmaya yardımcı olsa da, aşındırıcı özellikleri sık kullanımda dişlere zarar verebilir. Limonu evinizde 11 amaç için kullanabilirsiniz

Sindirim
Karbonat ve limon suyu kombinasyonu harika bir antasit gibi davranır ve hazımsızlık, aşırı şişkinlik, kramp ve mide ekşimesi semptomlarını hızla azaltır. Bağışıklık sisteminin kritik bir unsuru olan bağırsaklardaki inflamasyonu önleyerek, bağırsaklarınızın sağlığını önemli ölçüde iyileştirebilir.

Kalp sağlığı
Araştırmalar, karbonatla karıştırılmış içme suyunun kötü kolesterol seviyelerini düzenleyebileceğini ve ateroskleroz olasılığını azaltabilecek iyi kolesterol seviyelerini geliştirdiğini ve böylece inme ve kalp krizi riskinizi azaltabildiğini göstermiştir.

Kanseri önleme
Limon suyunun özellikle kanserojen hücrelere karşı çok etkilidir ve vücutta oksidatif stresi azaltarak kanser riskini önemli ölçüde azaltır. Vücudunuzu alkali nasıl tutabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler