Ana SayfaHAYATBulaşık Makinasını Verimli Kullanmanın 5 Yolu

Bulaşık Makinasını Verimli Kullanmanın 5 Yolu

Bulaşık makinanızı verimli bir şekilde kullanmıyorsanız, para, enerji ve su israf edersiniz. Business Insider bulaşık makinesini kullanmanız için doğru yolları paylaşıyor.

Aslında araştırma, elle bulaşık yıkamak yaklaşık 100 litre su harcanmasına ve 2.5 kilowatt saat (kWh) enerji kullanımına yol açarken bulaşık makinasındaki yıkamada 15 litre su ve 1.5 kWh yenerji kullanıyor. Bulaşık makinası kullanırken dikkat edilmesi gereken 8 nokta

Anahtar kelime, elbette, “yüksek verimlilik” tir. Ev aletlerini bugünkü enerji tasarruflu modellerinden herhangi birine yükseltmek , özellikle büyük aileler için kamu faturalarını azaltmanın en akıllı yollarından biri olabilir . Bulaşık makinası iyi kurutmuyorsa

Bulaşık makinesini şu şekilde doğru şekilde kullanabilirsiniz:

Asla yarı dolu olarak çalıştırmayın:
Bulaşık makinanızı maksimum seviyede dolu olarak çalıştırın. Yalnızca “yoğun” döngü ayarlarını gerçekten onlara ihtiyacınız varsa kullanın. Normal ayarlardan çok daha fazla enerji ve su kullanacaklar. Bulaşık makinasına konulmaması gereken 10 şey
Akıllı deterjan seçimleri yapın:
Bulaşık makinesinde kullanılan deterjanlar zararlı fosfatlar içerebilir – atıksu arıtma tesislerinde giden bu sular kimyasallardan arınmıyor. Fosfat içermeyen markaları arayın.
Su testi yapın:
“Musluk suyu”, bulaşık makinenizde ve deterjanın verimliliğinde gerçekten önemli bir etkendir. Bulaşık makinası çiziyorsa ne yapılabilir?
Kirlileri mutlaka sıyırın:
Bulaşık makinasına koyacağınız tencere ve tabakları mümkün olduğu kadar yemek artıklarından sıyırın. Makinanınız ne kadar teknolojik olursa olsun tasarruf için sıyrılmış tabaklar daha iyidir. Bulaşık makinasında bulaşık dışında neler yıkanabilir?
Hava ile kurutun:
Enerji masraflarını daha da azaltmaya yönelik mükemmel bir ipucu – döngü bittikten sonra kapıyı açın ve bulaşıkların rafta doğrudan kurumasını sağlayın. Bulaşık makinasındaki kokular nasıl giderilir?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler