Ana Sayfa Uncategorized Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür?

Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür?

Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür? Akşam yemeği için tavuk pişirmeyi planladınız ancak işe gittiğinizde tavuğu buzluktan çıkarmayı unuttuğunuz aklınıza geldi. Peki akşam çok kısıtlı vaktinizde buzlu tavuğu nasıl çözdürüp, pişireceksiniz? Çiğ Tavuk Göğsündeki Beyaz Çizgiler Ne Anlama Gelir?
Önce güvenlik
Çözülmüş bir tavuk için en önemli unsur güvenliktir. Çiğ tavuk çabuk bakteri üretir. 25 ile 80 derece arasında kalması halinde “tehlikeli bölge” sınırına girmiş olur. Öyleki bakteri sayısı 20 dakika içinde iki katına çıkar.
Uzmanlar, gıdaların bulaşık makinesi veya plastik torbalarda, mutfak tezgahında, açık havada veya balkonda çözdürülmemesi konusunda uyarıyor. Bu yöntemler gıdalarınızı yemek için güvensiz bırakabilir. Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır?
Daha çabuk çözülme
Çözünmeyi hızlandırmanın güvenli bir yolu var, ancak anlık değil. Soğuk su yöntemini kullanabilirsiniz, ağzı kapalı bir torba içindeki tavuğunuzu tencereye koyun ve soğuk suyla doldurun. Suyu her 20 ila 30 dakikada bir değiştirin. Kesinlikle sıcak su kullanmayın, sıcakla temas ettirmeyin.
Eğer bütün tavuk parçalarına ihtiyacınız yoksa o zaman tavuğu parçalayarak çözülmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bütün tavuğunuzu yine çözülmesi için soğuk suyun altında bekletin, çözülme başladığında tavuğu küçük parçalara ayırarak işlemi hızlandırabilirsiniz. Et, Tavuk ve Balığın Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
Dondurulmuş Pişirin
Durun, bekleyin. Uzmanlara göre, donmuş tavuğu pişirebilirsiniz. % 50 daha uzun pişirmeniz gerekecek. Tavuğu karıştırmak için bir kavurma rafında veya sebzeler üzerinde pişirmelisiniz, böylece tavuk etrafında ısı dolaşabilir.
Tüm bir tavuk için bu yöntemi kesinlikle tavsiye edemeyiz çünkü çok iyi sonuç vermeyecektir. Tavuğun için yavaş pişerken dışı pişip kuruyacaktır.Tavuk Eti Nasıl Saklanmalı?
Tavuğunuzu dondurulmuş olarak pişirmeyi veya daha hızlı eritme için soğuk su yöntemini kullanmaya karar verirseniz, et termometresini kullanın. Pişmiş tavuğunuzun birkaç parçasını kontrol edin ve termometrenin her yerde en az 125 derece okuduğundan emin olun. Lezzetli Tavuk Nasıl Anlaşılır?

İlgili Makaleler

Dondurucuda Saklamak Gereken 3 Madde

Dondurucuda saklamak gereken 3 maddeyi biliyor musunuz? Genellikle meyve ve sebzeleri dondurucuya koyuyoruz. Peki...

Mevsimsel Alerjiler için 5 Ev Çözümü

Burun akıntısı, kaşıntılı gözler ve hapşırma ile kendini gösteren alerji sizi canınızdan bezdirebilir. Hava...

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınların nasıl giyinmeleri konusunda farklı seçenekler bulunuyor. Örneğin yüksek topuklu ayakkabı giyme...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,832BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...