Ana Sayfa Uncategorized Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür?

Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür?

Buzlu Tavuk Nasıl Çözdürülür? Akşam yemeği için tavuk pişirmeyi planladınız ancak işe gittiğinizde tavuğu buzluktan çıkarmayı unuttuğunuz aklınıza geldi. Peki akşam çok kısıtlı vaktinizde buzlu tavuğu nasıl çözdürüp, pişireceksiniz? Çiğ Tavuk Göğsündeki Beyaz Çizgiler Ne Anlama Gelir?
Önce güvenlik
Çözülmüş bir tavuk için en önemli unsur güvenliktir. Çiğ tavuk çabuk bakteri üretir. 25 ile 80 derece arasında kalması halinde “tehlikeli bölge” sınırına girmiş olur. Öyleki bakteri sayısı 20 dakika içinde iki katına çıkar.
Uzmanlar, gıdaların bulaşık makinesi veya plastik torbalarda, mutfak tezgahında, açık havada veya balkonda çözdürülmemesi konusunda uyarıyor. Bu yöntemler gıdalarınızı yemek için güvensiz bırakabilir. Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır?
Daha çabuk çözülme
Çözünmeyi hızlandırmanın güvenli bir yolu var, ancak anlık değil. Soğuk su yöntemini kullanabilirsiniz, ağzı kapalı bir torba içindeki tavuğunuzu tencereye koyun ve soğuk suyla doldurun. Suyu her 20 ila 30 dakikada bir değiştirin. Kesinlikle sıcak su kullanmayın, sıcakla temas ettirmeyin.
Eğer bütün tavuk parçalarına ihtiyacınız yoksa o zaman tavuğu parçalayarak çözülmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bütün tavuğunuzu yine çözülmesi için soğuk suyun altında bekletin, çözülme başladığında tavuğu küçük parçalara ayırarak işlemi hızlandırabilirsiniz. Et, Tavuk ve Balığın Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
Dondurulmuş Pişirin
Durun, bekleyin. Uzmanlara göre, donmuş tavuğu pişirebilirsiniz. % 50 daha uzun pişirmeniz gerekecek. Tavuğu karıştırmak için bir kavurma rafında veya sebzeler üzerinde pişirmelisiniz, böylece tavuk etrafında ısı dolaşabilir.
Tüm bir tavuk için bu yöntemi kesinlikle tavsiye edemeyiz çünkü çok iyi sonuç vermeyecektir. Tavuğun için yavaş pişerken dışı pişip kuruyacaktır.Tavuk Eti Nasıl Saklanmalı?
Tavuğunuzu dondurulmuş olarak pişirmeyi veya daha hızlı eritme için soğuk su yöntemini kullanmaya karar verirseniz, et termometresini kullanın. Pişmiş tavuğunuzun birkaç parçasını kontrol edin ve termometrenin her yerde en az 125 derece okuduğundan emin olun. Lezzetli Tavuk Nasıl Anlaşılır?

İlgili Makaleler

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren...

Turşu Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Dökülen turşu suyu, esas olarak sirke ile ilişkili güçlü koku nedeniyle rahatsız edicidir; bununla...

Çok Kuru Yüz İçin Vazelin Nasıl Kullanılır?

Çok Kuru Yüz İçin Vazelin Nasıl Kullanılır? Etkili, ucuz ve kolayca bulunabilen vazelin nesillerdir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sakinleştirici ve Toksin Atıcı İçecek Tarifi

Bu rahatlatıcı içeceği tercihinize göre alkollü veya alkolsüz hazırlanabilir. Mideyi sakinleştirmek için nane içerir. Bizi serinletecek ve toksinleri atacak salatalık var. Ve başlangıçta ilaç...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın aldığınız domates suyundan domatesli jöle yapın. Jöle, işleme sırasında kullanılan...

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren yorucu seyahatler, ayakların hareketsiz kalmasına bağlı olarak kan dolaşımının yavaşlaması;...

Aşırı Kuru Dudaklar İçin Maske

Mutfağınızda ve banyonuzda bulunabilecek içeriklerden ev yapımı bir dudak ilacı yaratarak kış soğuklarından dudaklarınızı koruyabilirsiniz. Doğal içerikli bir dudak maskesi - antioksidanlar ve uçucu...