Ana Sayfa HAYAT Alka Seltzer’in 12 Farklı Kullanım Alanı

Alka Seltzer’in 12 Farklı Kullanım Alanı

0
1129
Alka Seltzer
Alka Seltzer

Alka Seltzer’i evinizin temizliğinden ve bazı kötü kokulardan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz yöntem sizi şaşırtabilir ama denemekte fayda var. Vücutta asit dengesini sağlayan aslında aspirin içeren alka seltzer tabletlerini temizlikte kullanmaya ne dersiniz?

 1. Bir tuvalet temizleyin.

  Tuvaletinizin içine iki Alka-Seltzer tablet koyun. Yirmi dakika bekledikten sonra firça ile tuvaletinizi temizleyin. Tertemiz olduğunu göreceksiniz. Takılarınızı temizlemenin ve parlatmanın en kolay yolu

 1. Vazonuzu temizleyin.

  cam vazonuzun içinde kalan lekeleri çıkarmak için içine iiki alka seltzer tablet atın ve bir miktar su koyun. Bekletin ardından çalkalayın.

 1. Takı temizleyin:

  Eğer pırlanta yüzük ya da (inci ya da opal taşlar hariç) diğer herhangi takılarınızı temizlemeniz gerekiyorsa, ılık suyun içine iki alka seltzer koyun. takılarını 20 dakika bekletin. Ardından durulayın.

 1. Termos temizleyin. Dört Alka-Seltzer tableti termosun içine atın. Üzerine bir miktar su koyun. Bir saat kadar bekleyin ve çalkalayın.
 1. Lavabo giderini temizleyin.

  Lavabo giderlerinizin temizlenmesi için bir fincan beyaz sirke ve 3 alka seltzer atın. Birkaç dakika bekletin. Ardından sıcak su dökün.

 1. Kaşıntılı veya ağrılı böcek ısırıkları:

  Ilık su bulunan bir kabın içine iki tablet alka seltzer atın. Pamukla bu karışımdan alarak kaşıntı veya böcek ısıklarının üzerine sürün. İstarseniz pamuğu ısırıkların üzerinde 30 dakika bekletebilirsiniz.

 1. Yanık tencerelerinizi temizleyin:

  5 tablet alka seltzer’ı ılık su ile yanık tencerenizin içine koyun. Bir saat kadar bekletin. Sonra tencerenizi kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Yanmış tencere veya tavaları ovmadan temizlemenin yolları

 1. Buzdolabı kokuları için: Yarım fincan suyun içine bir tablet atın. Ve buzdolabının içine koyun. 30 dakika içinde tüm kötü kokular gidecektir. Eğer istediğiniz sonucu alamadıysanız, o zaman bir bardağa iki bir tablet atın. Süngerle buzdolabının kenarlarını silin.
 1. Derin dondurucu kokuları: Derin dondurucular bir süre sonra yiyecekler sebebiyle kötü kokmaya başlar. Bir miktar suyun içine bir tablet koyun. Dondurucunun içine bırakın. 1 saat saat sonra kötü kokuların gittiğini göreceksiniz.
 1. Plastik kaplarda lekeleri çıkarın:

  Plastik saklama kapları zamanla sararır. Plastik kabını sıcak su ile doldurun. İçine 2 tablet atın. Lekelerin ve sararmanın yok olduğunu göreceksiniz.

 1. İdrar Yolu Enfeksiyonu:

  İdrar yolu enfeksiyonunuz varsa, 2 tablet size iyi gelecektir. NOT – Alka-Seltzer ana madde olarak aspirin içerir. idrar yolu enfeksiyonu için maydanoz nasıl kullanılır?

 1. Kahve makinesi içini temizler: Kahve makinesinin haznesini su ile doldurun. içine iki tablet atın. Tabletlerin çözümlenmesini bekleyin, ardından kahve makinasını çalıştırın. Bu işlem bittikten sonra temiz su ile bu işlemi bir kez daha yapın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın