Ana SayfaHAYATGümüş Takılarda Çizikler Nasıl Giderilir?

Gümüş Takılarda Çizikler Nasıl Giderilir?

Gümüş takılarda çizikler bir süre sonra sizi rahatsız edebilir. Gümüş hassas bir metaldir, bu nedenle kolayca çizilir. Profesyonel kuyumcuların yardımı olmadan derin çizikler çıkarmak neredeyse imkansızdır. Gümüş takılarda çizikler varsa, bunları parlatmak için düz diş macunu kullanmayı deneyin. Diş macunu çok derin değilse, çizik izlerini yumuşatan hafif bir aşındırıcıdır. Mücevher benzeri yeni bir parlaklık vermek için gümüş cila ile takip edin. Gümüşleri Parlatabilir ve Kararmasını Önleyebilirsiniz

Gümüş takılarınızdaki çizikleri gidermenin yolları:
Gümüş takıları az miktarda suyla nemlendirin. Parmağınızın ucuna bir diş düz macunu sürün. Küçük, dairesel hareketlerle diş macununu gümüş takılardaki çizik alana sürün. Tüm çizikleri ince bir diş macunu tabakası ile kaplayana kadar devam edin.

Diş macununu ılık suyla durulayın ve mücevheri yumuşak bir bezle kurulayın. Tüm çizikler kaybolana kadar bu işlemi tekrarlayın. Mücevheratınıza ilave bir parlaklık kazandırmak için az miktarda gümüş cila uygulayın. Parlatıcıyı gümüşün içine temiz bir bezle parlatın. Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler