Ana Sayfa Ev BANYO Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor

Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor

Plastik ördekler çocuğunuzun favori banyo oyuncağı bazı ciddi sorunlara neden olabilir.
İsviçreli ve Amerikalı araştırmacılar, son zamanlarda çocuğunuzun en sevdiği plastik ördekler içindeki mikropları inceliyor. Ve sonuç beş ördekten dördünde “potansiyel olarak patojenik bakteriler” içerdiğini gösteriyor. Çocukların, bebekleri nasıl temizlenmeli?

Araştırmacılar, belli miktardaki bakteri çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilse de, bazı bakterilerin göz, kulak ve bağırsak enfeksiyonlarına da yol açabileceğini belirtti. Ördeklerin içine su çekerek çocuğunuzun yüzüne fışkırtmak keyifli bir oyun gibi görünüyor ama belki çocuğunuza zarar veriyorsunuz. Bebeğinizin oyuncaklarını temizlemeyi biliyor musunuz?

Bu plastik oyuncaklar aynı zaman bakteriler için besin maddesi olan karbon salınımı da yapıyorlar. Bilim adamları bu yüzden, ördeklerin yüksek kaliteli polimerlerinden yapılmasının bakteriyel ve mantar gelişimini önleyebileceğini belirtiyorlar. Hangi oyuncaklar bulaşık makinasında yıkanabilir?

Uzmanlar, başka bir önleyici tedbir olan plastik oyuncakların içinde su kalmasını önlemek olduğunu belirtiyorlar. Bunun için kullanıldıktan sonra ördek tamamen temizlenmeli ve iyice kurutulmalı. Bunu yapmak için, sıcak su veya bulaşık makinesinde yıkanabilir plastik oyuncaklar tercih edin. Peluş oyuncaklar nasıl temizlenmeli?

Bu oyuncakları ne sıklıkta temizlemelisiniz, kullanım sıklığına bağlıdır. Her gün kullanılıyorsa, uzmanlar haftada en az bir kez bunları temizlemenizi önerir. Ve bu maddelerin suya girmesine izin vermeyin ya da su da bırakmayın. Eğer onları sıktığınız zaman siyah bir su çıkıyorsa hemen o oyuncağı atın. Daha iyisi, banyoda sadece katı plastik oyuncaklar kullanın ve suyun içeri girebileceği delikli oyuncaklardan kaçının. Çocuğunuzun oynadığı oyuncak ne anlatıyor?

Çocuğunuzun banyo aksesuarlarını araştırırken, diş çıkarma oyuncaklarını da unutmayın. Doğru şekilde temizlenmediğinde, içine giren tükürük ve su da küfü besleyebilir – ki bu çocuğunuzun ağzına yapışmasını istediğiniz bir şey değildir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Havluların Sertleşmesini Önleyen Yöntem

Nasıl oluyor da otel havluları evdeki rafta bulunan havlulardan her zaman çok daha yumuşak...

Derin Banyo Temizliğinin Kolay Yolu

Evinizde yapacağınız temizliği genel bir program içinde ve sık sık yapmalısınız. Yani bir yer...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,876BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...