Ana Sayfa HAYAT PRATİK Bulaşık Makinesinde Bulaşık Deterjanı Kullanılabilir mi?

Bulaşık Makinesinde Bulaşık Deterjanı Kullanılabilir mi?

0
1344
Bulaşık Makinesinde Bulaşık Deterjanı Kullanılabilir mi?
Bulaşık Makinesinde Bulaşık Deterjanı Kullanılabilir mi?

Bulaşık Makinesinde Bulaşık Deterjanı Kullanılabilir mi? Herkesin merak ettiği bir konudur, bulaşık makinesinde, elde yıkama için kullanılan bulaşık sabununun kullanılıp kullanılamayacağı. Sonuçta benzer özelliklere sahipler ve bulaşık sabunu, makine deterjanına göre daha ucuz.

Bulaşık makinesinde, sıvı bulaşık sabunu kullanmak çok kötü bir fikir olabilir. Neden mi? Çünkü, sıvı bulaşık deterjanı daha fazla köpürür. Makinenize sıvı bulaşık sabunu koymanız durumunda, köpükler makinenizden dışarı taşar. Çamaşır makinesini temizlemek için bulaşık makinesi tableti

Bulaşık makinelerinde sadece özel olarak formüle edilmiş deterjanlar kullanılmalıdır. Bunlar yıkama sırasında çok fazla köpük oluşturmazlar.

Eğer, yanlışlıkla, denemek için ya da bulaşık makinesi deterjanınız kalmadığı için sıvı sabun kullandıysanız, yıkanan bulaşıklardaki köpükleri temizlemek için tekrardan yıkama ve durulama yapmanız gerekir. Makineden taşan köpükleri temizlemek de cabası… Bulaşık makinem bulaşıklarımı çiziyor. Ne yapabilirim?

Aynı şekilde bulaşık makinesi deterjanının da bulaşıkların elle yıkanması sırasında kullanılması tavsiye edilmez. Fazla köpürmeyeceği için, bulaşıklarınız çok yağlı olmasa da çok fazla deterjan kullanmanız gerekir.

Evde acil durumlarda bulaşık makinesi deterjanı nasıl hazırlanır?

Bulaşık makinenizin deterjanı bölümünü 3/4 oranında kabartma tozu ile doldurun. Bulaşık makinesini etkin kullanmanın yolları

Bulaşık yıkama sabunundan birkaç damla ekleyin.

Suyunuz sertse, bir miktar tuz da ekleyebilirsiniz.

Bulaşık makinenizi çalıştırın.

Kabartma tozu, bulaşık makinenizin performansını geliştirirken köpüklenmeyi azaltmaya yardımcı olur. Bulaşık süngeri nasıl temizlenir?

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın