Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? 9 Farklı Lastik Bant Kullanımı

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı

0
789
Lastik Bant
Lastik Bant

Lastik bant ile yapabileceğiniz 9 şaşırtıcı ve yararlı uygulamaları bu yazıda paylaşacağız. Lastik bantları nerede ve nasıl kullanıyorsunuz bilmiyoruz ama elinize geçtiğinden atıyorsanız artık çok daha farklı gözle bakabilirsiniz.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Kavanoz açmak için
1. Kavanozu kolay açın

İnatçı kapaklı bir kavanozu açmak için kalın bir lastik bant kullanın. Sadece kapağın çevresine yerleştirin ve bükün! Lastik bantı, eliniz ile kapak arasındaki sürtünmeyi artırarak açılmasını daha da kolaylaştıracaktır. Cam Temizleme Suyunun 10 Farklı Kullanımı

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Dilimlenmiş elmayı taze tutmak için
2. Elmaları Taze Tutun

Elma dilimleri klasik bir beslenme çantası atıştırmalığıdır ve bir lastik bant onları taze tutmanıza yardımcı olabilir! Elmayı dilimleyin, sonra meyveyi “yeniden birleştirin”. Dilimleri yerinde tutmak için bir lastik bantı etrafına sarın ve daha sonra mükemmel taze elma dilimlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Kitaplarınızı Koruyun
3. Kitaplarınızı Koruyun

Pek çok insan, boş vakitlerinde veya yolculuk sırasında okumak için çantasında kitap taşıyor. Bir kitabı çantanızda bulundurursanız, korumanıza yardımcı olmak için lastik bant kullanabilirsiniz! Çantanıza koymadan önce kitabınızın dışına büyük bir veya iki lastik bantla sarın. Lastik bant, kitabın kapalı kalmasını sağlayacak ve böylece çanta içinde kitap hasar almayacaktır.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Makaraların Çözülmesini önleyin
4. Makaraların Çözülmesini önleyin

Makara veya kurdela gibi ürünleri açılmadan birarada tutmak zordur. Makarayı sabitlemek için lastik bantı kullanabilirsiniz.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Kaymayı Durdurun
5. Kaymayı Durdurun

Kayan ve kaymaya eğilimi olan bir kesme tahtası kullanmak tehlikelidir! Bir şey keserken tahta hareket ederse, kolayca elinizi kesebilirsiniz. İki büyük lastik bantı alın ve kesme tahtasının her iki ucuna bir tane sarın. Lastik bantlar, tahtanın tabanına sürtünme katacak, böylece kaymayacaktır.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Kapıları Açık Tutun
6. Kapıları Açık Tutun

Bir tokmağın etrafına lastik bant geçirin mandal boyunca bir “X” şekli oluşturur. Bant, mandalı basılı tutar ve kapıyı sizin için açık tutar. Bu kullanışlı ufak trick, evin içinde ve dışında çeşitli dolaşırken ya da uyuyan bir bebeği rahatsız etmemek istiyorsanız kullanışlı olabilir.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Vidaları Çıkarın
7. Vidaları Çıkarın

Özellikle yuvalarında oynayan ama sökülmeyen vidaları çıkarmak zordur. Lastiği vidanın üzerine düz bir şekilde yerleştirin, sonra tornavidayı vida kafasına doğru bastırın. Çoğu zaman, lastik bant tornavidanın vidayı daha iyi kavramasını sağlar ve kolayca çıkar.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Askıların kaymasını durdurun
8. Askıların kaymasını durdurun

Askılar genellikle plastikten yapıldığı için asılan giysiler zaman zaman kayar. Bu durumda lastik sizin ihtiyacınızı karşılar. Askının her iki ucuna lastik bantı geçirin ve giysiyi üzerine asın. Ardık giysinin kaymayacağından emin olabilirsiniz.

9 Farklı Lastik Bant Kullanımı
Kaşıkları sabitleyin
9. Kaşıkları sabitleyin

Bir kaşık veya kepçenin bir tencereye kaymasını önlemek için, sapının ucuna bir lastik sarın. Lastik bant, kaşıkların tamamen aşağı kaymasını önlemek için yeterli olacaktır.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın