Ana Sayfa HAYAT Evinizi Temizlemenizin Kimyasal İçermeyen 10 Yolu

Evinizi Temizlemenizin Kimyasal İçermeyen 10 Yolu

0
982
Kimyasal İçermeyen
Kimyasal İçermeyen

Evinizi Temizlemenizin Kimyasal İçermeyen 10 Yolu. Mobilyaları, halıları ve elektrikli cihazları temizlemek için kullanılan ürünler, kanserojen olarak bilinen zehirli kimyasallarla doludur. Evinizi kimyasallardan uzak tutmak için bu alternatif temizlik çözümlerini deneyin!

Mermerden lekeleri çıkarın

Limon suyu ile tuzu bir macun haline getirin ve lekeyi ovun. Sadece çok sert fırçalamadığınızdan emin olun ve leke bittiğinde iyice durulayın. Banyo için doğal ve güçlü temizlik ürünü yapın

Mikrodalgayı temizleyin

Mikrodalgayı kolay temizlemek için, 2 bardak suya 1/4 bardak limon suyu ekleyin ve mikrodalgaya koyun. Mikrodalgayı yüksek ayarda çalıştırın ve karışımı 8 dakika boyunca mikrodalgada tutun.

Karışımın buharı, yiyecek kalıntılarını ve kirleri gevşeterek daha kolay silinmesini sağlar. Doğal cam temizleme suyu nasıl yapılır?

Giysi ve halı lekelerini ortadan kaldırın

Türkiye’de yaygın olmasa da, diğer ülkelerde su istediğinizde genellikle gazlı su getirirler. Sodaya benzer ama soda değil, gazlı sudur ve club soda diye adlandırılır.

En popüler doğal temizlik ürünlerinden biri de club sodadır. Kimyasal bir leke çıkarıcı kullanmak yerine, lekeyi club sodalı bezle ovalayın. İki doğal malzeme ile tuvaletinizi parlatın

Gümüşleri parlatın

Mısır nişastasını su ile yoğun bir macun kıvamına getirin ve gümüşlerinizi bununla ovalayın. Daha sonra gümüşleri parlatmak için bir bezle silerek parlatın.

Bakır ve pirinçleri temizleyin

Sirke, her temizlik problemine sihirli bir çözümdür. Evinizi temizlemek için yüzlerce kullanım alanı vardır. 2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 yemek kaşığı sofra tuzunu karıştırın. Macunu, bakır ve pirinç eşyalarınızın üzerine sürün ve kurutun. Sonra tüy bırakmayan bir bezle parlatın. Doğal toz alma bezleri yapabilirsiniz

Ahşap yüzeyleri temizleyin

Kimyasal ürünler zamanla ahşap mobilyaları matlaştırır. Bunun yerine, temiz bir beze biraz saf zeytinyağı dökün ve ahşap mobilyalarınızı silin.

Set üstü ocağı temizleyin

Ocağınıza yemek taştığında hemen temizlemeye çalışmak yerine, biraz tuz serpin. Alan soğuduğunda, sadece bir süngerle silin. Doğal köpük el sabunu tarifi

Su izlerini ahşap yüzeylerden temizleyin

Ahşap sehpa ya da masa üzerlerinde oluşan su izlerini yok etmek için, bir yemek kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırın. Ardından karışımla leke çıkana kadar dairesel hareketlerle ovalayın.

Camları temizleyin

Bir sprey şişesinde, eşit parça su ve beyaz sirkeyi karıştırın. Ardından yumuşak bir bezle camları parlatın. Bu çözüm, marketten alabileceğiniz her türlü üründen daha iyi ve daha ucuzdur. Karbonatla temizlik yapmanın kolaylıkları

Derileri parlatın

Deri çanta, ayakkabı hatta ceketleri, birkaç damla bebek yağı eklediğiniz bezle silin. Fazla yağı başka kuru bir bezle alın.

 

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın