Ana Sayfa YEMEK Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?

Üzüm Suyu Nasıl Yapılır?

0
1667
Üzüm suyu
Üzüm suyu

Üzüm suyu hazırlamanın zaman alıcı bir süreç olduğunu söyleyerek başlayayım. Uzun vadede buna değdi, ancak sürecin birkaç saat sürecek olmasını bekleyin.

Üzüm suyu yapacağınız üzümlerin olgun olmasına dikkat edin. Kötü üzümler, henüz olgunlaşmamış olanlar veya çok olgunlaşmış olanlar böcek içerebilir. Üzümleri soğuk su altında iyice yıkayın. Üzüm Sirkesi Nasıl Yapılır?

Bütün iyi üzümlerinizi yıkadıktan ve büyük pişirme kabına koyduktan sonra, üzümlerinizi kapatabilecek kadar su ilave edeceksiniz. Üzüm suyunun yoğun olacağını unutmayın.

Üzümleri pişirmek için, neredeyse kaynayana kadar yüksek sıcaklıkta bırakın . Sonra ocağını orta sıcaklığa getirin ve on dakika kadar kaynatın. Derilerinin ayrılıp ayrılmadığına bakın. Bu arada su mor renge dönecektir. Üzüm Pekmezi Nasıl Yapılır?

Kaynattığınız üzümleri ve suyunu delikli bir süzgeçe dökün. Üzümü süzgeçten süzerek ve ezerek geçirin. Ardından üzüm suyunu buzdolabına koyun. Ertesi sabah tülbentten tekrar üzüm suyunu geçirin. Böylece üzüm suyunuz pürüzsüz bir kıvama kavuşacaktır.

Bir sonraki adım meyve suyunu tatlandırmaktı . Meyve suyunuzun tatsız kalmasını istiyorsanız, bu adımı atlayın. Üzüm suyunu tatlandırmazsanız daha sonra jöle olarak da kullanabilirsiniz. Üzüm Şırası Nasıl Yapılır?

Eğer içecekseniz, üzüm suyunuzu ocağın üzerine koyun ve ısıtın. İçine istediğiniz miktarda şeker ilave edin. Şeker iyice çözülünceye kadar iyice karıştırın.

Üzüm Sularının Saklanması

Üzüm suyunu hazırladıktan sonra, saklamanın birkaç seçeneği vardır. İsterseniz bir cam kavanoza koyarak kapağını mühürleyip saklayabilirsiniz. Eğer buzluğunuzda yer varsa üzüm suyunu dondurarak da saklamanız mümkün. Üzüm Çekirdeğini Çıkarmanın Pratik Yöntemi

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın