Ana Sayfa HAYAT Yiyeceklerin Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin 3 İpucu

Yiyeceklerin Tavaya Yapışmasını Önlemek İçin 3 İpucu

0
1558

Yapışmaz tavalar, yiyeceğin tavaya yapışmasını önlemek için yapılmış olsalar bile yine de yemekler tavaya yapışabilir. Bunun önüne geçmek için 3 basit yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yapışmaz tavalar, yağ kullanmadan etten balığa hatta ekmek kızartmaya kadar pek çok pişirme yöntemi için idealdir. Yapışmaz olma özelliklerine rağmen yine de yiyeceklerin tavaya yapışma ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için çok basit yöntemler kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik tavaları yapışmaz yapabilirsiniz

Zeytinyağı
Yapışmaz tavaya yiyeceği koymadan önce, çok az zeytinyağı ile tavayı yağlayın. Bu yiyeceklerin yapışmasını önlemenin en etkili yoludur. Tava ısındıktan sonra yiyeceği tavaya koyabilirsiniz.

Tereyağı
Yumurta, et veya sebzeleri kızartmadan önce tavayı yağlamak için bir çay kaşığı tereyağı kullanın. Yağı yakmamak için orta sıcaklıkta pişirin ve bir tutam tuz ekleyin.

Su
Yiyeceklerin tavaya yapışmasını önlemenin sırrı tavayı daima nemli tutmaktır. Yağ kullanmanıza rağmen tava aşırı kuruyorsa, biraz su ekleyin. Ancak su ekleme yöntemini kızartma yaparken kullanmayın. Yapışmaz tava kullanırken yapılan hatalar

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın