Ana SayfaHAYATBilgisayara İçecek Dökülürse Ne Yapmalısınız?

Bilgisayara İçecek Dökülürse Ne Yapmalısınız?

Bilgisayara içecek dökülürse ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bilgisayar başında bir şeyler içmeyi seviyorsanız, bilgisayarınıza su, kahve gibi sıvı içeceklerin dökülme ihtimali de artar. Peki bilgisayarınıza içecek döküldüğünde ne yapmalısınız? Öncelikle panik yapmayın ve bilgisayarınızı kurtarmak için şu adımları izleyin!

Bilgisayarınıza sıvı döküldüğünde, artık geri dönüşün olmadığını düşünerek panik yapmayın. Cihazı olduğu gibi bırakırsanız, muhtemelen artık kullanılamaz hale gelecektir. Bilgisayarınızı tekrar hayata döndürmenizi mümkün kılacak aşağıdaki adımları takip ederseniz sorunu çözebilirsiniz. Bilgisayarınızı 5 dakikada nasıl temizlersiniz?

Kapatın: Yapmanız gereken ilk şey bilgisayarı kapatmaktır. Çok uzun süre açık bırakırsanız, kısa devre yapması büyük bir olasılıktır.

Kabloları çıkarın: Güç kablosu, mouse ve diğer harici kabloların hepsini bilgisayardan çıkarın.

Kurutun: Bilgisayarı yan çevirerek sıvıların dışarı akmasını sağlayın. Ulaşabildiğiniz tüm yüzeydeki suyu temizlemek için bir bez kullanın. Çizgiler oluşmadan bilgisayar ekranı nasıl temizlenir?

Sabredin: Sonrasında yapılacak en iyi şey, bilgisayarı birkaç gün kurumaya bırakmaktır. Bu kadar bekleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, en azından bir günlüğüne kurumaya bırakın. Kurutma aşamasında bilgisayarınızı kesinlikle açmayın.

Bilgisayarın iç kısımlarının zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden, bilgisayarınızı açmayı başarabilirseniz, tüm dosyalarınızı hemen yedekleyin. Dizüstü bilgisayarı temizleme yöntemleri

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler