Ana Sayfa SAĞLIK KİLO VERME Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

0
3679
Erik Suyunun 6 Büyük Faydası
Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için benzersiz antioksidanlar ve organik bileşikler içerir.

Sindirim sisteminiz üzerinde hızlı ve belirgin etkilerini görebileceğiniz erik suyunu, taze erikten ya da kuru erikten yapabilirsiniz. Taze eriğin suyunu sıkabileceğiniz gibi, kompostosunu da hazırlayabilirsiniz. Kuru erikten de hoşaf yapabilirsiniz. Ancak meyvenin kendi şekeri olacağı için şeker eklememekte fayda var. Erik şerbeti nasıl yapılır?

Erik suyunun faydaları

Erik suyunun en önemli sağlık faydaları, kilo vermeye yardımcı olmak, kalp krizlerini önlemek, görmeyi arttırmak, kabızlığı düşürmek ve hamilelikte yardımcı olmasıdır.

Kilo kaybı

Erik suyunda bulunan lif, gün boyunca kendinizi tok hissetmenize yardımcı olur ve atıştırma ihtiyacı duymanızı veya yemek saatinizde aşırı yemenizi önler. Böylece, kalori alım sınırlarınızın içinde kalmanıza yardımcı olur. Kış aylarında kilo vermenin en hızlı yolları

Sindirim

Erik suyundaki lif, peristaltik hareketi tetikleyebilir ve daha sağlıklı sindirim sağlayabilir. Doğal müshil ve diüretik olarak kullanılabilir.

Göz sağlığı

Erik suyu, retinadaki oksidatif stresin azalmasına, maküler dejenerasyon riskinin düşmesine ve katarakt gelişiminin yavaşlamasına yardımcı olan iyi miktarda A vitaminine sahiptir. 3 madde ile kolon temizliği

Gebelikte 

Hamilelikte diyetinize yeni bir şey eklemeden önce daima doktorunuza danışmalısınız. Bununla birlikte, erik suyu, enfeksiyonu önlemeye, bebeğin normal büyüme ve gelişmesini teşvik etmeye ve sağlıklı kan akışını sağlamaya yardımcı olabilir.

Kolesterolü düzenler

Erikte bulunan fenoller, kolesterol üzerindeki oksidatif etkileri azaltabilen, böylelikle ateroskleroz, kalp krizi ve inmeden koruyan önemli bir antioksidan türüdür. Elma tarçın çayının 5 sağlık faydası

Kronik hastalıkları önler

Erik suyunun antioksidan kapasitesi oldukça yüksektir ve kanser, artrit ve kalp hastalıkları gibi birçok kronik hastalık riskini azalttığı bilinmektedir.

Erik suyunun yan etkileri

Erik suyu, çoğu insan için mükemmel bir şekilde sağlıklıdır. Bununla birlikte, fazla tüketilirse, diyare, kramp ve hatta kilo alma gibi bazı hoş olmayan yan etkilere neden olabilir. Meyve ve sebzelerdeki besin öğeleri nelerdir?

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın