Ana Sayfa SAĞLIK Dondurulmuş Limonun Faydalarına Şaşıracaksınız

Dondurulmuş Limonun Faydalarına Şaşıracaksınız

0
266
Dondurulmuş Limon
Dondurulmuş Limonun faydaları

Dondurulmuş limonun faydalarını biliyor musunuz. Yoğun C vitamini kaynağı olan limonun ne kadar sağlıklı olduğunu artık bilmeyenimiz kalmamıştır. Ancak bugün limonun aşikâr faydalarının dışında şaşırtan bir yönüne yer vermek istedik. Dondurulmuş limonun mucizesi…

Çoğunlukla suyunu sıkarak tüketmeye alışık olduğumuz limon, dondurulmuş haliyle çok daha mucizevi bir nitelik kazanıyor. Dondurulmuş limon normal şekilde tüketilen limona oranla 10 kata kadar daha fazla vitamin içeriyor.

Son dönemlerde yapılan kanser araştırmalarının sonuçları da donmuş limon tüketimini destekler nitelikte. Zira limonun tamamı tüketildiğinde bağırsak, akciğer, prostat dahil olmak üzere pek çok kanser türünde kanser hücrelerinin oluşumunu önleyen ve hatta yok eden etkiler görüldüğü belirtiliyor. Çünkü özellikle limon kabuğu, içerdiği bol miktarda antioksidan niteliğindeki flavonoidler sayesinde kanseri önlemede rol oynuyor. Limonu dondurup rendeleyerek tükettiğinizde limonun kabukları ve etli kısımları dahil tümünü tüketme şansına sahip oluyorsunuz. Bu sayede sadece limon suyundan sağlayacağınızdan çok daha fazla faydaya erişebiliyorsunuz. Limon kabuğu tozu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

Dondurulmuş Limon Nasıl Yapılır?

Dondurulmuş limon elde etmek gayet kolay. İyice yıkadığınız bir limonu bütün olarak derin dondurucuya koyup bir gün boyunca bekletmeniz yeterli. Sonrasında limonu kabuğuyla birlikte rendeleyerek istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu rendeyi salata ve yemeklerinize ekleyebilir, çeşitli tatlılara koyabilirsiniz. Arzu ederseniz olduğu haliyle tüketmeniz de mümkün.

Limonu dondurarak tüketmeyi bir alışkanlık haline getirerek hem limonun kabuğu dahil tümünde bulunan vitamin ve antioksidanlardan faydalanabilir, hem de limonun gerçek lezzetini keşfedebilirsiniz. Dondurulmuş limonu kullanabileceğiniz 8 farklı alan

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın