Ana Sayfa HAYAT Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Deri mokasen, bot, veya çizmeleri bazen yumuşatmak gerekir. Belki yeni bir çift ayakkabı ayağınızı vuruyor olabilir ya da deri ayakkabınız ıslandı ve doğru bir şekilde kurumadığı için sertleşti. Sorun ne olursa olsun derinin yumuşatılması gerekir. Bu yazımızda size deri ayakkabıyı yumuşatma yöntemini anlatacağız.

Bir beze deri temizleyici koyun ve küçük daireler halinde ayakkabının üzerine sürün. Ayakkabının yarım saat veya daha uzun süre kurumasını bekleyin. Temiz bir bez kullanın ve cilayı uygulama sırasında kullanılan aynı daire hareketinde hafifçe silin. Ayakkabılardaki Kokuları Nasıl Giderirsiniz?

Deri hala nemliyken, bir ayakkabı bakım kremini temiz bir beze sıkın. İklimlendirme işlemini tüm ayakkabının etrafına hafifçe sürterek kuru, sert bölgelere özellikle dikkat edin. Ayakkabıların gece boyunca beklemesini sağlayın, böylece krem ​​tamamen ayakkabının içine emilir.

Temiz bir bez kullanarak ayakkabının üzerindeki kremi çıkarın. Ayakkabı parlak olana kadar yavaşça daireler halinde ovalayın. Birkaç saat sonra, ayakkabı daha fazla kremi serbest bırakabilir. Fazlalıkları ovalamak için başka bir bez kullanın.

Ayakkabının dışına ayakkabı gerdirici sprey uygulayın. Bu sırasıda ayakkabının içinde kalıp koyun. Sprey uygulaması bittikten sonra kalıbı çıkarın ve ayakkabınızı deneyin. Vuran Ayakkabının Acısı Nasıl Giderilir?

Deri ayakkabılarınızı saklamadan önce içine sedir ağacı parçası yerleştirin. Bu, deri ayakkabıların yumuşak kalmasına yardımcı olur ve kırılmalarını veya kırışmalarını önler.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kıyafetlerdeki Tüylenme Nasıl Giderilir?

Kıyafetlerde en sık görülen problemlerden biri olan tüylenme, yıpranmaya bağlı olarak gerçekleşen bir durumdur....

Sütyenin Çıkan Demiri Nasıl Onarılır?

Balenli sütyen kullanmak dünyanın en rahatsız işlerinden biridir. Sütyeni bir kaç kez yıkadıktan sonra...

Aromaterapi Yastıklar Nasıl Yapılır?

Aromaterapi yastıkları yapmak kolay ve uygun maliyetlidir. Aromaterapi yastıkları ağrılı kasları, sırt veya boynu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sebzeleri Mükemmel Kavurmanın Püf Noktası

Hayatınıza daha fazla sebze eklemek için hızlı, kolay ve cazip bir yol mu arıyorsunuz? Kavurma, ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Yüksek ısı patlamaları sebze pişirir...

Siyatik ve Sırt Ağrısı İçin Etkili Ev İlacı

Özellikle sırt ağrısı, bir hastalığa bağlı olmadan tüm günün yorgunluğu, yanlış oturma, sürekli ayakta kalma gibi nedenlerle çok fazla kişinin şikayet ettiği bir sorundur....

Kıyafetlerdeki Tüylenme Nasıl Giderilir?

Kıyafetlerde en sık görülen problemlerden biri olan tüylenme, yıpranmaya bağlı olarak gerçekleşen bir durumdur. Tüylenme, sonucunda bir kıyafetiniz henüz yeni olsa dahi oldukça eski...

Sütyenin Çıkan Demiri Nasıl Onarılır?

Balenli sütyen kullanmak dünyanın en rahatsız işlerinden biridir. Sütyeni bir kaç kez yıkadıktan sonra balenleri (yani demirleri) kumaşı delerek dışarıya çıkmaya başlar. İşte bu...