Ana Sayfa HAYAT Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Kuru veya Sert Deri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Deri mokasen, bot, veya çizmeleri bazen yumuşatmak gerekir. Belki yeni bir çift ayakkabı ayağınızı vuruyor olabilir ya da deri ayakkabınız ıslandı ve doğru bir şekilde kurumadığı için sertleşti. Sorun ne olursa olsun derinin yumuşatılması gerekir. Bu yazımızda size deri ayakkabıyı yumuşatma yöntemini anlatacağız.

Bir beze deri temizleyici koyun ve küçük daireler halinde ayakkabının üzerine sürün. Ayakkabının yarım saat veya daha uzun süre kurumasını bekleyin. Temiz bir bez kullanın ve cilayı uygulama sırasında kullanılan aynı daire hareketinde hafifçe silin. Ayakkabılardaki Kokuları Nasıl Giderirsiniz?

Deri hala nemliyken, bir ayakkabı bakım kremini temiz bir beze sıkın. İklimlendirme işlemini tüm ayakkabının etrafına hafifçe sürterek kuru, sert bölgelere özellikle dikkat edin. Ayakkabıların gece boyunca beklemesini sağlayın, böylece krem ​​tamamen ayakkabının içine emilir.

Temiz bir bez kullanarak ayakkabının üzerindeki kremi çıkarın. Ayakkabı parlak olana kadar yavaşça daireler halinde ovalayın. Birkaç saat sonra, ayakkabı daha fazla kremi serbest bırakabilir. Fazlalıkları ovalamak için başka bir bez kullanın.

Ayakkabının dışına ayakkabı gerdirici sprey uygulayın. Bu sırasıda ayakkabının içinde kalıp koyun. Sprey uygulaması bittikten sonra kalıbı çıkarın ve ayakkabınızı deneyin. Vuran Ayakkabının Acısı Nasıl Giderilir?

Deri ayakkabılarınızı saklamadan önce içine sedir ağacı parçası yerleştirin. Bu, deri ayakkabıların yumuşak kalmasına yardımcı olur ve kırılmalarını veya kırışmalarını önler.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de...

Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duşta esansiyel yağları...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de en lezzetlisi. Ancak meyvelerin kabuklarını soyarak yediğimizde kalan kabukları reçel...

Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

Plastik saklama kaplarını günlük hayatımızda oldukça sık kullanırız. Bazılarımız işe giderken plastik kaba koduğu yemeğini yanında götürür, bazılarımız çocuklarının yanına beslenmesini koyar. İçindeki gıdayı...

Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duşta esansiyel yağları kullanmanın farklı yöntemlerini sizlere anlatacağız. Evinizde çok kolay yapabilir ve...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi mümkün değildir. Büyük soru: ondan nasıl kurtulursun? Bir sünger ve...