Ana Sayfa SAĞLIK Gece İyi Bir Uyku İçin Magnezyum Spreyi

Gece İyi Bir Uyku İçin Magnezyum Spreyi

0
1383
Magnezyum Spreyi
Magnezyum Spreyi

Gece iyi bir uyku için magnezyum spreyi yapabilirsiniz. Bazılarımız için uykusuzluk kronik bir sorundur. Kendinizi gece uyanık olarak bulduğunuzda, uykuyu getiren magnezyum ve sakinleştirici uçucu yağlarla dolu kolay yapılabilen uyku spreyi kullanın. Riskli uyku ilaclarına başvurmadan daha sakin ve rahat hissedeceksiniz.

Bu spreyin en iyi yanı, hazırlamasının çok kolay olmasıdır. Spreyin nasıl kullanılacağına bağlı olarak yapılabilecek iki farklı varyasyon vardır. Hem gliserin hem de votka, uçucu yağların suda dağılmasına yardımcı olur.

Votka ile yapılan değişiklikler cilt üzerinde kullanılabilir, ancak özellikle geniş bir alanda kullanıldığında kuruma olabilir. Yatak odasında bir oda ve kumaş sprey olarak kullanmayı planlıyorsanız, votka en iyi seçenektir. Gliserin nemlendiricidir, bu yüzden cilt için daha iyi bir seçimdir. Magnezyum Eksikliğinin Belirtilerini Biliyor Musunuz?

Daha İyi Uyku İçin Magnezyum

Epsom tuzları, rahatlatıcı özellikleri için su ile birleştirilir. Epsom tuzları sinirleri sakinleştirmek ve dinlendirici bir uyku sağlamak için kullanılabilen basit bir magnezyum formudur. Çoğumuz bu kritik mineral açısından yetersizdir, bu nedenle vücuda daha fazla girmenin kolay bir yoludur.

Vetiver Esans Yağı

Bu esans yağı, kendi başlarına yıkıcı olabilen derin, toprak kokusuna sahiptir. Vetiver, sinir sistemini destekler ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olur. Duygusal stres söz konusu olduğunda anksiyete ilaçlarına benzer etkilere sahip olduğu gösterildiğinde de yararlı bir araçtır. Vetiver güçlü bir gevşetici olarak düşünülür. Magnezyum Eksikliğini Gidermenin 8 Yolu

Turunçgil Esansiyel Yağı

Turunçgil uçucu yağlar yükselmekte ve zihni canlandırmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Portakal, gündüz kullanımı için iyi bir uçucu yağ olmasına rağmen, daha iyi uyku için de yararlıdır. Ulusal Uyku Vakfı’na göre, depresyon ve kaygı uykusuzluğun ortak bir nedenidir. Portakal esans yağı, kaygı, stres, ajitasyon ve sakin bir gece için düşünceleri hafifletmeye yardımcı olur.

Sedir Ağacı Esansiyel Yağı

Bu uçucu yağ, sedir ağacının kabuğundan damıtılır ve dünyevi, odunsu bir kokusu vardır. Zihni sakinleştirmek de dahil olmak üzere geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Bu sedatif, rahatlatıcı bir uyku için vücuttaki stres ve gerginliği gidermeye yardımcı olur. Sedir ağacı uçucu yağ Nefes yoluyla serotonin beyinde salınır. Serotonin daha sonra uyku oluşturan hormon melatonine dönüştürülür.Vücudunuz İçin Magnezyum Kremi Yapın

Gerekli malzemeler

15 damla Turunçgil uçucu yağı
17 damla sedir ağacı esansı yağı
8 damla Vetiver uçucu yağ
1 çay kaşığı votka ya da (uygun gliserin )
Arıtılmış su
1 çay kaşığı Epsom tuzu

Yapılışı

Suyu ve tuzu kombine oluncaya kadar ocağın üzerinde bir tencerede kaynatın. Karışımı soğumaya bırakın. Sadece kumaşlar ve yatak çarşafları için bu sprey kullanıyorsanız, damıtılmış su kullanın.
Votka veya gliserini ve uçucu yağları sprey şişesine birleştirin.
Şişeye su ekleyin, üste ½ santimlik boşluk bırakın. Şişeyi kapatın ve birleştirmek için iyice çalkalayın. Çatlak Topuklarınızı Magnezyum İle Pürüzsüz Hale Getirin

Spreyini kullanmak için

Bunu yatağınıza, yastığa veya yatmadan önce yatak odasında havaya püskürtün.
Aynı zamanda yatmadan kısa bir süre önce deriye de hafifçe püskürtülür.
Bu sprey kumaşlarda kullanılacaksa, gliserin yerine votka kullanın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın