Ana Sayfa HAYAT Eski Diş Fırçaları İçin İnanılmaz Yeni Kullanımlar

Eski Diş Fırçaları İçin İnanılmaz Yeni Kullanımlar

0
1556
Eski Diş Fırçaları
Eski Diş Fırçaları

Eski diş fırçaları işi bitmiş atılması gereken ürünler değildir. Diş fırçanız görevini yerine getirdikten sonra atmak yerine ona bir şans daha verin. Bulaşık makinenizde hızlı bir şekilde yıkadıktan sonra eski diş fırçasını çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Eski diş fırçalarını temizleme malzemeleriyle saklamanın akıllıca nedenleri şunlardır:

Derin ovalayıcı

Zor kimyasallar kullanmak yerine, tekrarlayan fırçalama hareketinden kaçınarak lekeleri temizlemek için diş fırçasını kullanın.

Ulaşılması zor noktalar

Tuvaletinizin veya mutfak lavabonunun arkasındaki bu alanın gerçekten temizlenmesinin neredeyse imkânsız olduğunu biliyor musunuz? Küf ve sert su lekelerini ovmak ve çıkarmak için kullanışlı diş fırçasını kullanın. Diş fırçasını kullandıktan sonra bulaşık makinesine atmanız yeterlidir ve başka bir temizlik için hazırdır. Kalıcı Yağ Lekeleri İçin Çözüm Önerileri

Takı fırçası

Eski diş fırçasını bulaşık deterjanı kullanarak ovuşturarak mücevher temizleyicisine çevirin. Mücevheri yıkamadan önce lavabonuzu tıkamayı unutmayın. Bulaşık sabunu kullanmak en sevdiğiniz kıyafetlere zarar vermez ve kir ve yağ birikiminin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Küçük cihazları temizleme

Diş fırçanızı tost makinenizin içinde kırıntıları veya blenderiniz içindeki bıcak bölümünü temizleyebilirsiniz.

Pencere köşeleri

Evinizde pencere köşelerinde toz ve kir oluşumunu önlemek için diş fırçalarınızı kullanın. Eski diş fırçalarını banyoda sürgülü cam kapılarının aralarını çok iyi bir şekilde temizler. Kimyasal Madde Kullanmadan Temizlik Yapın

Bilgisayar klavyesi temizleme

Bilgisayarınızın klavyesine bulaşmış yiyecek kırıntıları ve diğer rasgele küçük parçaların çıkarılmasına yardımcı olmak için kuru bir diş fırçası kullanın. Bilgisayarınıza temizlik yapmadan önce kapatmayı unutmayın.

Boya izleri fırçalayın

Zeminlerindeki lekeleri ve izleri gidermek için eski diş fırçasının üzerine macun sürün. Veya boyalı duvarlardan izleri kaldırmak için bulaşık sabunu ile fırçalayın.

Giderleri temizleyin

Mutfak veya banyonuzdaki giderleri diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Böylece boru tıkanıklığına neden olan birikintileri de giderebilirsiniz. Bu işlemin ardından eski diş fırçasını atın. Temizlik İçin Pratik Sıradışı Öneriler

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın