Ana Sayfa HAYAT Eski Rimel Fırçalarını Kullanmanın 8 Farklı Yolu

Eski Rimel Fırçalarını Kullanmanın 8 Farklı Yolu

Eski rimel fırçalarını kullanmanın 8 farklı yolu. Biten rimellerinizi hemen çöpe atıyorsanız, bir kez daha düşünün. Çünkü onları evde çok farklı işler için kullanabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kirpiklerinizi güzelleştirmek, daha dolgun ve uzun görünmelerini sağlamak için kullandığınız rimel bittiğinde, fırçasını farklı alanlarda kullanabilirsiniz. İşte rimel fırçası ile yapabileceğiniz 8 kullanışlı yol… Kurumuş rimel ve ojeler tekrar nasıl canlandırılır?

1. Saçlarınızı yatıştırın

Saçlarınıza fön çektikten ya da maşa kullandıktan sonra saçlarınızın elektriklenmemesi için rimel fırçası kullanabilirsiniz. Saç spreyini doğrudan saça püskürtürseniz, saçınızda ıslaklık oluşabilir. Onun yerine saç spreyini rimel fırçasına püskürtün ve fırça ile elektriklenen saçlarınızı yatıştırın.

2. Musluktaki kireçleri temizleyin

Musluklarda biriken kireç ya da kirleri temizlemek için rimel fırçası diş fırçasından daha iyi bir sonuç verir.

3. Kaşlarınıza renk verin

Kaşlarınızı taramak ve renklendirmek için rimel fırçası kullanın. Rimel fırçasını farın üzerinde gezdirin ve kaşlarınızı tarayarak renklendirin. Suya dayanıklı rimel nasıl çıkarılır?

4. Dudaklardaki ölü deriyi temizleyin

Dudaklarınız kuruyorsa, rimel fırçası ile dudaklarınızı hafifçe fırçalayın. Ardından dudaklarınızı nemlendirmek için tatlı badem ya ğı ya da Hindistan cevizi yağı sürün.

5. Kirpiklerinizi ayırın

Kirpiklerinize rimel sürdükten sonra, yapışan kirpikleri ayırmak için yine eski bir rimel fırçasından yararlanabilirsiniz. Kuru rimel fırçası, rimel sürdüğünüz ıslak kirpiklerinizi mükemmel bir şekilde ayıracaktır.

6. İyi bir uyku için rimel fırçası kullanın!

İyi bir uyku için, her gece uyumadan önce kirpiklerinize rimel fırçası ile Hint yağı sürün. Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

7. Tırnaklarınızı beslemek için kullanın

Tırnaklarınıza bakım yapmak için, sızma zeytinyağına batırdığınız rimel fırçasını kullanabilirsiniz. Fırça ile tırnak çevresine yağı sürün ve birkaç dakika bekletin.

8. Lavaboyu temizleyin

Lavaboda sıkışan saçları temizlemek için de rimel fırçasından yararlanabilirsiniz. Fırça ile lavabo deliklerinde biriken kalıntıları çekerek temizleyebilirsiniz. Rimelinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz?

Rimel fırçası nasıl temizlenir?

Fırçayı 10 ila 15 dakika çok sıcak suda bekletin. Avuç içinize bir yemek kaşığı şampuan koyun ve fırçayı şampuanın içinde döndürerek temizleyin. Sonra ilk olarak ılık su ile sonra soğuk su ile durulayın ve kurumaya bırakın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de...

Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duşta esansiyel yağları...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de en lezzetlisi. Ancak meyvelerin kabuklarını soyarak yediğimizde kalan kabukları reçel...

Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

Plastik saklama kaplarını günlük hayatımızda oldukça sık kullanırız. Bazılarımız işe giderken plastik kaba koduğu yemeğini yanında götürür, bazılarımız çocuklarının yanına beslenmesini koyar. İçindeki gıdayı...

Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duşta esansiyel yağları kullanmanın farklı yöntemlerini sizlere anlatacağız. Evinizde çok kolay yapabilir ve...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi mümkün değildir. Büyük soru: ondan nasıl kurtulursun? Bir sünger ve...