Ana SayfaHAYATLimon Yağı İçin 20 Mükemmel Kullanım

Limon Yağı İçin 20 Mükemmel Kullanım

Limon yağı ile ne tür şeyler yapabileceğinizi hiç merak ettiniz mi? Size 20 maddelik bir liste hazırladık. Limon yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1. Diş Fırçanızı Temizleyin

Diş fırçanıza haftada bir kez limon yağı ekleyin. Diş fırçanızı temizlemeye ve kokuları gidermeye, ayrıca ağzınızı taze ve temiz tutmanıza yardımcı olur! Antibakteriyel 4 Yağı Evinizden Eksik Etmeyin

2. Tırnak Mantarını Tedavi Edin

Limon yağı, tırnak mantarları için mükemmel bir tedavi sağlar. Etkilenen tırnağa ihtiyaç duyduğunuzda günde birkaç kez birkaç damla sürün.

3. Gıda Kokusunu Ortadan Kaldırmak

Mutfağınızda yiyecek kokuları kalıyor mu? Sadece ocağınıza küçük bir kaba su koyun ve kaynatın. Ardından kaynayan suya birkaç damla limon esansiyel yağı ekleyin. Limon kokulu buhar anında havayı tazeleyecek!

4. Saçtan Sakızı Çıkarın

Birinin saçında sakız varsa, limon esansiyel yağı gerçek bir cankurtaran olabilir! Sakızı gevşetmek için birkaç damla limon yağı sürün ve sakızı çekene kadar gereken miktarda yağ ekleyin.

5. Myeve ve Sebzeleri Yıkayın

Geniş bir kabı soğuk suyla doldurun ve basit ve etkili bir ürün yıkaması için 2-3 damla limon yağı ekleyin. Kir ve pisliği gidermek için taze ürünlerinizi suyun içinde gezdirin. Çay Ağacı Yağını Kullanmanız İçin 18 Neden

6. Yaprak bitlerini öldürür

Bitkilerinizde bulunan böcek ve sinekleri yok etmek için büyük bir cam sprey şişesini suyla doldurun ve 3-5 damla limon esansiyel yağı ekleyin, ardından birleştirmek için sallayın. Her kullanımdan önce iyice çalkalayın.

7. Bir Mektubu Kişiselleştirin

Özel birine mektup göndereceksiniz zarfa bir damla limon yağı sürün. Alıcı küçük kişisel dokunuşa bayılacak!

8. Bulaşıklara ışıltı katmak

Bulaşıkları her yıkadığınızda bulaşık sabununuza ya da bulaşık makinesi deterjanınıza bir damla limon yağı ekleyin. Yıkanan herşey pırıl pırıl parlayacaktır.

9. Ellerinizi Temizleyin

Bir damla limon yağı, el dezenfektanı veya sabun olmadan ellerinizi temizlemeye ve dezenfekte etmeye yardımcı olur. Portakal Yağı İçin 20 Akıllı Ev Kullanımı

10. Saçınızın rengini açın

Limon esansiyel yağı ışığına duyarlı doğasını kullanarak saçınıza hareket katabilirsiniz. Güneşte vakit geçirmeden önce saçınıza bir veya iki damla limon yağı sürün. (Yağı, saç derinize kesinlikle sürmeyin)

11. Sert Zeminleri Temizleme

Bir kova suya 5-10 damla limon esansiyel yağı ve 1/4 bardak beyaz sirke ekleyin. Paspasınızı çözeltiye batırın ve sert zeminlerinizi temizlemek için kullanın. Zeminleriniz özellikle kirliyse, kiri çıkarmak için birkaç damla bulaşık sabunu ekleyin.

12. Nasır Tedavi Edin

Limon esansiyel yağı, sert ve kuru cildin yumuşatıcı ve eksfoliye edici bölgeleri için mükemmeldir. Her gün kaybolana kadar nasır üzerine bir damla limon yağı sürün. Hint Yağı Kullanmanız İçin 26 İyi Neden

13. Havayı Tazelemek

Küçük bir sprey şişesini damıtılmış suyla doldurun ve 6 damla limon esansiyel yağı ekleyin. İyice çalkalayın, daha sonra banyonuzdaki, mutfağınızdaki veya evin etrafındaki herhangi bir odadaki havayı tazelemek için sprey kullanın.

14. Kuru Topukları Yumuşatır

En sevdiğiniz bir çay kaşığı taşıyıcı yağın içine bir damla limon yağı ekleyin ve yatmadan önce ayağınıza masaj yapın. Daha yumuşak, daha nemli ayaklar için gerektiği kadar her gece tekrarlayın!

15. Yağlı izleri Silin

Yağ, veya boya kalemlerinin geride bıraktığı yağlı izleri silmek için 1-2 damla limon esansiyel yağı kullanın. Bu, çoğu sert yüzeylerde iyi çalışır! Nane Yağı Nerelerde Kullanılır?

16. Neşelenin!

Biraz üzgün mu hissediyor musun? Difüzörünüze limon esansiyel yağı ilave edin, ruh durumunuzu düzeltmeye yardımcı olacaktır.

17. Buzdolabı Kokusunu Giderme

Taze bir kutu karbonat kabına birkaç damla limon yağı ekleyin ve buzdolabınıza ya da dondurucunuza koyun. Karbonat tozu yiyecek kokularını emecek ve taze limon kokusu ile değiştirecektir.

18. Daha kolay nefes alın

Öksürük veya soğuk algınlığı ile ilgili diğer üst solunum semptomlarını hafifletmek için nemlendiricinize birkaç damla limon yağı ekleyin.

19. Parlatıcı ve Deriyi Koruyucu

Deri ayakkabı, çanta, ceket ve hatta kanepeleri cilaladığınızda veya sildiğinizde kumaşınıza bir damla limon yağı ekleyin. Limon yağı parlaklık katacak ve derinin ayrılmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bebek Yağının Şaşırtıcı 10 Farklı Kullanım Alanı

20. Uçuk tedavisi

İyileşmeyi arttırmaya yardımcı olmak için uçuklara bir damla limon yağı uygulayın. Limon yağının antiviral özellikleri virüsle savaşmaya yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler