Ana SayfaYEMEKPirincin Kalorisini Azaltmak İçin Şaşırtıcı Yöntem

Pirincin Kalorisini Azaltmak İçin Şaşırtıcı Yöntem

Pirincin kalorisini azaltmak için şaşırtıcı yöntem. Pirinç çok önemli besin maddelerinden biridir. Yüzlerce ülkede, fiyat açısından ucuz ve kolay erişilebilir olduğu için bir numaralı temel besindir. Aslında, dünyanın diyet enerjisinin yüzde 20’si pirinçten geliyor. Besleyici, ancak yüksek nişasta içeriğinden dolayı mükemmelden uzaktır.

Bu yazımızda size basit, şaşırtıcı bir pişirme yöntemiyle pirincin sağlıksız bölümlerini gerçekten hafifletmenin şaşırtıcı bir yolu var. Fermante Pirinç Suyu Nasıl Yapılır?

Pirinç ve nişasta
Pirinç, dünyada yaygın olarak yenen tahıllar arasında en yüksek karbonhidrat seviyesine sahiptir. Peki neden? Nişasta tüketildiğinde şeker parçalanır ve bu şeker, yağa dönüşür. Pilav Tane Tane Nasıl Pişirilir?

Bu nedenle Sri Lanka’dan iki araştırmacı, bu nişastaların farklı pişirme tekniği ile şekere dönüşmesine nasıl engel olunabileceğini keşfettiler. Dünyanın birçok ünlü gazetelerinde haber olarak yayınlandı.

Hindistan cevizi yağı sihri

Pirinç pişirme sırasında hindistan cevizi yağı ilave edilince nişastanın şekere dönüşmesi engellendiği için kalorisi yüzde 50 oranında azalıyor. Kalan Pilav Yeni Gibi Nasıl Yenilenir?

Bu Yöntem Nasıl Kullanılır?
Pilavınızın suyunu kaynatın. Ardından kullanacağınız pirincin yüzde 3’ü oranında hindistan cevizi yağı ilave edin. Ve pilavınızı bildiğiniz gibi pişirin.Pilav Yapmanın Püf Noktaları

İşlem tamamlandığında buzdolabında en az 12 saat bekletin. Hindistan cevizi yağı nişastayla etkileşime giriyor ve “mimarisini değiştiriyor.” Yapılan araştırmaya göre, yiyecekleri soğutmak nişastanın dönüşümünü hızlandırmaya yardımcı olur ve sonuçta tekrar ısıtıldığında daha sağlıklı olur. Pirinç suyu kullanmanız için 7 neden

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler