Ana SayfaHAYATPRATİKÇamaşırda Karbonat Kullanmanın 5 Önemli Faydası

Çamaşırda Karbonat Kullanmanın 5 Önemli Faydası

Çamaşırda Karbonat Kullanmanın 5 Önemli Faydası. Mutfak dolabınızda bulunan karbonat (sodyum bikarbonat), giysileri kokulardan uzaklaştırmanın, deterjan ve çamaşır suyu performansını artırmanın, giysileri yumuşatmanın, ütüyü temizlemenin ve deterjan köpüklerini kontrol etmenin ucuz bir yoludur. Hem standart hem de yüksek verimli yıkayıcılarda kullanımı güvenli olan bu ürün, kimyasallara bağımlılığınızı azaltarak çamaşırlarınızı doğallaştıran en iyi iki üründen ( damıtılmış beyaz sirke ile birlikte ) biridir.

Çamaşır Kokusunu Azaltma ve Giderme

Giysilerimizdeki ve çarşaflarımızdaki vücut kokularına bakteri neden olur. Deterjan molekülleri yıkanacak olan kumaşlardaki bakteri hücrelerini parçaladığında bakteriler uzaklaştırılır. Bununla birlikte, bakterilerin üstesinden gelmek için çok çalışan enzimler içermeyen daha az pahalı deterjanların daha etkin çalışması için bir destek ihtiyacı vardır. Çamaşır İçin Karbonatı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Karbonat, yıkayıcının suyundaki pH seviyesinin çok asitli veya alkali olmasını önleyerek düzenlenmesine yardımcı olur. Her çamaşır yüküne 1/2 fincan karbonat ekleyerek, deterjanlar daha etkili çalışabilir ve bakterileri azaltabilir.

Koltuk altı terlemesi veya sigara dumanı gibi çevresel kokular gibi ağır koku sorunları için ön-ıslatma olarak karbonat ve su kullanın. 1 bardak veya 2 bardak karbonatı ılık suda eritin. Bir leğeni veya büyük bir lavaboyu soğuk suyla doldurun ve çözünmüş kabartma tozu ekleyin. Kokmuş giysilerinizi ekleyin ve gece boyunca ıslanmalarına izin verin ve ardından her zamanki gibi yıkayın. İlgili: 10 çevre dostu çamaşır yıkama önerisi

Ağartıcı ve Deterjan Performansını Arttırın

Klorlu ağartıcı, çamaşırlarımızdaki kokuları ve genel kirleri gidermek için sıklıkla kullanılır. Çok asitli veya alkali olan suda, ağartıcının daha etkili çalışması için bir takviye gerekir. Temizleme özelliklerini artırarak, aynı sonuçları elde etmek, daha az para harcamak ve çamaşır suyunun çevre üzerindeki etkisini azaltmak için daha az çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

Her 1/2 bardak çamaşır suyu ile birlikte 1/2 bardak karbonat tozu ekleyin sudaki pH seviyesini düzenleyin, böylece çamaşır suyu bakteri azaltmak ve gevşetmek için daha etkili çalışır. Karbonatı Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Klorlu çamaşır suyu kullanmasanız bile, bu 1/2 fincan karbonat tozu deterjanınızın performansını artıracaktır. Bu, özellikle sert suyunuz varsa veya uygun fiyatlı bir deterjan kullanıyorsanız önemlidir. Kirli çamaşırları eklenmeden önce kuru karbonat tozunu boş yıkama kabına ekleyin. Karbonat tozunu, yıkama makinesinin otomatik dağıtıcılarına koymayın. İlgili: Ev yapımı toz deterjan tarifi

Doğal Yumuşatıcı

Karbonat tozu, yıkayıcının durulama suyundaki pH seviyesinin çok asitli veya alkali olmasını önleyerek düzenlenmesine yardımcı olur. Her durulama döngüsüne 1/2 fincan karbonat tozu eklemek, sudaki deterjan veya mineral birikintilerini askıya almak ve giysilerin daha yumuşak olmasını sağlar.

Doğal bir mineral olarak karbonat tozu, kokuları maskeleyen parfümlü sentetik kumaş yumuşatıcılardan daha az zordur. Bu da hassas cilt ve alerjisi olanlar için iyi bir seçimdir. Çocuk pijamalarında yangın geciktirici kaplamalara müdahale edebilecek sentetik kumaş yumuşatıcılarının aksine, karbonat tozu güvenle kullanılabilir. İlgili: Siz çamaşırlarınızı hala sıcak suda mı yıkıyorsunuz?

Ütünüzü temizler

Karbonat tozu doğal yumuşak bir aşındırıcıdır. Ütünün altını temizlemek için karbonat ve suyu karıştırın. Beyaz bir bez kullanarak, macunu ütünün yüzüne sürün. ovmak için bezi kullanın. Ütünün altı temizleninceye kadar aynı işlemi yapın. Ütünün altını beyaz sirke ile nemlendirilmiş bir bezle silerek bitirin. İlgili: Sıvı çamaşır deterjanı tarifi

Çamaşır Makinasında Köpüklenmeyi önler

Çamaşır makinesinden taşan köpükler TV’de komik görünüyor, ancak evinizdeki makina yaptığından eğlenceli değildir. eğer aldığınız deterjan sebebiyle makinanızdan köpükler taşıyorsa yıkayıcıyı kapatın ve karbonat tozunu köpüklerin üzerine serpin. Karbonat tozu nemin bir kısmını emecek ve temizliği daha kolay olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler