Ana Sayfa HAYAT Marketten Alınan Fesleğen Nasıl Yetiştirilir?

Marketten Alınan Fesleğen Nasıl Yetiştirilir?

0
739
Fesleğen Nasıl Yetiştirilir?
Fesleğen Nasıl Yetiştirilir?

Marketten alınan fesleğen nasıl yetiştirilir? Optimum büyümeyi sağlamak için tohumdan alışveriş arabasına kadar izlenir. Temel olarak, onlar iyi hayatta olmalarına rağmen evinize geldikten kısa bir süre sonra ölürler.

Yine de fesleğeni kurtarmak için çok geç değil. En iyi bitkileri ayırıp onları büyütürseniz, aylar boyunca taze fesleğeniniz olur. Fesleğen Tohumu Nasıl Kullanılır?

İhtiyac duyulan malzemeler:

Marketten 1 adet Fesleğen satın alın
Zengin saksı kompost – çok amaçlı
Küçük bireysel kaplar – tuvalet kağıdı ruloları mükemmel
Sıcak bir pencere pervazına, seraya veya kış bahçesine sahip

Adım 1: Fesleğeni ayırın

Fesleğeni saksıdan çıkarın. Kökleri birbirinden yavaşça ayırın. Bu adımda yavaş ama sağlam bir hareket kullanmak hasarı en aza indirmeye yardımcı olur. Ayrıca, bitkilerin saplarına zarar vermemek için elinizden geleni yapın. Bitkileri ayırırken bitkilerin kendilerini değil, kompost ve kökleri kullanmaya çalışın.

2. Adım: En Sağlıklı Bitkileri Yetiştirin

Bitkilerin enine kesitine bakın. Bazı bitkilerin diğerlerinden daha büyük ve daha güçlü olduğunu göreceksiniz ve bunlar hedeflemek istediğiniz bitkilerdir. Bu büyük bitkileri yavaşça çekin ve alın. Küçük olanları bir sonraki öğününüz için kullanın. Her iyi fesleğen bitkisini alın ve kendi kabına sokun. Kompostta, orijinal kapta olduğundan daha derine dikilmediğinden emin olun. Evinizde Mutlaka Yetiştirmeniz Gereken Bitki “Fesleğen”

En güçlü bitkileri kendi saksılarına dikerek fesleğen saksılarını canlı tutun. Süpermarketin fesleğenini bu şekilde büyütün ve yıl boyu gelişecek düzinelerce bitkiye sahip olacaksınız.

Adım 3: Büyüyen Üst Yaprakları Koparın

Tüm bitkileriniz dikilince, büyüyen yapraklarını çıkarın. Bu, bitkinin tepesini, son yaprak düğümünün hemen üstüne çıkarmak anlamına gelir. Bu, yaprakların büyüdüğü sapta bir yer. Bu alıştırma bitkiden bir kaç yaprağı hariç hepsini çıkarmak içindir. Bunları kaldırmak, bitkinin iyi bir kök sistemi geliştirmeye odaklanmasını sağlayacaktır. Limon ve Fesleğenli Doğal Temizleme Spreyi

Bu adımın en iyi yanı, tüm bu büyüyen yaprakları yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bitkiniz daha güçlü ve yoğun olacaktır.

4. Adım: Bitkilerinizi iyi sulayın

Şimdi bitkileri sıcak bir kış bahçesine, pencere pervazına veya seraya yerleştirin ve sularını iyi tutun. Fesleğen soğuğu sevmez veya fazla kurumayı istemez. Bu yüzden onları rahat ettirdiğinizden emin olun. İyileşme süresi,20 gün sürecektir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın