Ana Sayfa Ev DEKORASYON Mobilya Düzenlerken Yaptığınız 7 Hata

Mobilya Düzenlerken Yaptığınız 7 Hata

Mobilya düzenlerken yaptığınız 7 hata. Odalarınızın neden dergilerde gördüğünüz gibi görünmediğini hiç merak ettiniz mi? Farkında olmadan bu hataları yapıyor olabilirsiniz!

1. Dar Düşünme

Herhangi bir odada mobilya seçerken ve düzenlerken, o odayı hem ortalama bir günde hem de özel durumlarda nasıl kullanacağınızı düşünmek önemlidir. Evinizde kalabalık oluyorsanız daha büyük mobilyalarınızı sedirler, puflar ve ek oturma sağlamak için diğer çok yönlü parçalarla tamamlayarak planlayabilirsiniz. Hangi Renk Mobilyalar Daha Temiz Görünür?

Mobilyalarınızı düzenlerken geniş düşünmek, sadece görsel olarak hoş değil, aynı zamanda işlevsel alanlar yaratmanıza da yardımcı olacaktır!

2. Işıklandırma

Odadaki mobilyaları yeniden düzenliyorsanız, yapabileceğiniz en kötü şey lambaları görmezden gelmektir. Örneğin yemek odasında, yemek masasının üzerindeki ışık ortalanmalıdır. Deri Mobilyalarda Yapılan 4 Hata

3. Odak Noktalarını Planlamama

Herhangi bir odadaki ana koltuk veya oturma yeri bir “görüş” veya odak noktasına sahip olmalıdır. Biri olmadan, oturma alanı aslında alana işlevsel olmayabilir.

4. Trafik Akışını Görmezden Gelme

Mobilyalarınızı düzenlerken odadaki trafiğin nasıl akacağını düşünmezseniz, oda daha çok engelli bir parkur gibi görünebilir! Mobilyalarınızın nereye gitmesi gerektiğine karar verirken trafiğin akışını aklınızda tuttuğunuzdan emin olun, böylece onu engellemek yerine odanın içinde hareketi kolaylaştırabilirsiniz. Mobilyanıza Yeni Bir Hava Vermek İster Misiniz?

5. Penceler

Pencereler bir odaya doğal ışık getirir ve bir odanın penceresi ne kadar azsa, alanın karanlık veya klostrofobik olması kaçınılmaz olur. Odaya mümkün olduğunca fazla doğal ışık girmesini sağlamak için pencereleri mobilyalarla kapatmayın.

6. Duvarları kullanmak

Daha küçük bir odada, alandan en iyi şekilde yararlanmak için duvarlara mobilya yerleştirmek mantıklıdır. Ancak daha büyük odalarda ve açık plan alanlarda, yalnızca duvarlara mobilya yerleştirmek, alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaz!

Bunun yerine, mobilyalarınızı iki veya daha fazla ayrı kümede gruplayarak geniş bir alanı bölebilir ve alanı daha verimli kullanabilirsiniz. Ahşap Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

7. Halı

Doğru halı seçmek göründüğünden çok daha zor olabilir! Halıyı nereye koyacağınıza karar verirken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli halı “kurallarından” biri, mobilyanızın tüm ayaklarının üzerine oturması gerektiğidir. Her ne sebeple olursa olsun bu mümkün değilse, en azından halının üzerinde duran eşyanın ön ayaklarını deneyin!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çimstone Tezgah Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

Çimstone Tezgah Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır? Çimstone’un %92-95’ini doğadaki en sert mineral taşlardan biri...

Paslı Su Muslukları Nasıl Düzeltilir?

Paslı su muslukları  daha eski, daha kirli ve daha yıpranmış görünür. Pasın nerede göründüğüne...

Plastik Saksıları Gizlemek İçin Basit Çözüm

Evinizde bulunan plastik saksılar dayanıklılık açısından mükemmel olsalarda görüntü olarak bir estetik değiller. Evinizdeki...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Çıkarılır?

Suya dayanıklı rimeller, suya dayanıklı şekilde üretilirler ve normal rimeller gibi kolayca temizleyemezsiniz. Yanlış yöntemlerle rimeli temizlemeye çalışırsanız, sadece kirpiklerinizde değil aynı zamanda göz...

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de en lezzetlisi. Ancak meyvelerin kabuklarını soyarak yediğimizde kalan kabukları reçel...

Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

Plastik saklama kaplarını günlük hayatımızda oldukça sık kullanırız. Bazılarımız işe giderken plastik kaba koduğu yemeğini yanında götürür, bazılarımız çocuklarının yanına beslenmesini koyar. İçindeki gıdayı...

Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duşta esansiyel yağları kullanmanın farklı yöntemlerini sizlere anlatacağız. Evinizde çok kolay yapabilir ve...