Ana Sayfa GÜZELLİK Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Çıkarılır?

Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Çıkarılır?

Suya dayanıklı rimeller, suya dayanıklı şekilde üretilirler ve normal rimeller gibi kolayca temizleyemezsiniz. Yanlış yöntemlerle rimeli temizlemeye çalışırsanız, sadece kirpiklerinizde değil aynı zamanda göz çevresindeki deriye de zarar verebilirsiniz.

Suya dayanıklı rimeli kolaylıkla ve kirpiklerinizi zorlamadan temizlemenin pratik ve doğal yolları var. Bu yöntemlerden bazılarını nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Daha hacimli kirpikler için nasıl rimel sürülmeli?

1.Göz makyajı temizleyicisi

Suya dayanıklı rimeller için üretilen temizleme ürünlerinden kullanabilirsiniz. Bu zahmetsizdir ve suya dayanıklı rimeli kolayca çıkarır.

Bir pamuğa, göz makyajı çıkarıcıdan bir miktar dökün. Göz kapaklarınızı kapatın ve birkaç saniye boyunca kirpiklerinizin üstünde pamuğu bekletin. Sonra pamuğu aşağıya doğru kaydırarak, kirpiklerinizi temizleyin. Rimelinizi evde kendiniz yapmak ister misiniz?

2.Misel suyu

Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, misel suyu idealdir.

Bir pamuğa biraz misel suyu damlatın. Göz kapaklarınızı kapatın ve kirpiklerinizin üstünde pamuğu 10 saniye kadar bekletin. Kirpik uçlarına doğru hafifçe silin. Bu işlemi, rimel iyice çıkana kadar tekrarlayın. Misel suyu nedir? Evde misel suyu nasıl yapılır?

3.Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya badem yağı

Suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en doğal yollarından biri Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı kullanmaktır.

Pamuğun üzerine biraz istediğiniz yağdan dökün. Pamuğu kirpiklerinizin üzerinde birkaç saniye bekletin ve zorlamadan kirpiklerinizi hafifçe silin. Rimel çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın.

4.Bebek Şampuanı

Yukarıdaki sayılan malzemelerden hiçbirine sahip değilseniz ve evinizde bebek şampuanı varsa, suya dayanıklı rimeli temizlemek için en iyi formül elinizde demektir. Maskara sürerken yapılan 9 hata

Hafif nemlendirdiğiniz pamuğa çok az bebe şampuanı koyun ve kirpiklerinizi temizlemek için kullanın.

Rimel ve bebek şampuanı kalıntılarını gözünüzden temizlemek için ıslak mendil ya da ıslattığınız bir pamuğu kullanabilirsiniz.

Bebek şampuanları, suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en iyi yollarından biri olsa da, bunu alışkanlık haline getirmeyin. Sürekli kullanım gözlerinizde tahrişe neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Düşük Göz Kapakları Rimel Yöntemiyle Kaldırabilir

Yaşlandıkça, yerçekimi gittikçe daha çok bedelini almaya başlar. Kırışıklıklar, yarasa kanatları ve ardından tabii...

Dudak Üzerindeki Renk Değişimleri Giderilebilir

Bazı kişilerde için güneşin ilk ışınları ile yüzünde ilk pigment renk değişimleri görülür. Dudağınızın...

Saçınızda Şampuan Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Pek çok insan kokusuna göre bir şampuan seçer. Amaç saçlarının şişedeki gibi kokmasını sağlamaktır....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Dondurucunun Buzunu Kolayca Çözebilirsiniz

Dondurucu, taze tutmak istediğiniz yiyecekleri saklamak içindir, ancak bazen alanın çoğu buz ve buz kristalleri tarafından kaplanır. Bu çok can sıkıcı olabilir, çünkü özellikle...

Kışın Yeşil Çay Tüketmenin Faydaları

Kendinizi grip, nezle ve covid 19 da olmak üzere pek çok hastalıktan korumanız için yeşil çay size yardımcı olacaktır. Kış mevsimi sadece hastalıkla mücadele...

Bademcik Taşı Nedir? Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Bademcik taşı, bademcik keselerinde görülen sarı ya da beyaz renkli, kötü kokuya neden olan partiküllere denir. Oluşma nedenleri farklıdır, bu nedenle de iltihapla karıştırılmaması...

Nohut Suyu ile 1 Saatte Tarçın Ruloları

Aquafaba (nohut suyu) ile çok lezzetli tarçın rulolarını hazırlayabilirsiniz. Tarçın rulolarını hazırlamak yaklaşık bir saatinizi alacak. Hızlı ve kolay ruloları deneyebilirsiniz. Nohut Suyunu Yumurta...