Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Camları Kolayca Tül Kaplayabilirsiniz

Camları Kolayca Tül Kaplayabilirsiniz

Perdeler, evlere mahremiyet sağlamak, güneş ışığını kontrol altına almak ve evi güzelleştirmek için vazgeçilmez unsurlardandır. Ancak, bunlar için perdelere yüklü paralar ödemek gerekmez. Hem farklılık yaratmanın, hem de mahremiyeti sağlamanın çok ucuz bir yöntemi var. Camlara tül kaplama! Stor perdeler nasıl tıkılır? Nasıl çıkarılır?

Özellikle banyo camları, cam bahçe kapıları, mutfak camları, hatta düz dolap camlarını bile bu yöntemle istediğiniz desende tüllerle kaplayabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok da ucuz!

 • Camlara tül kaplamak için gerekli malzemeler
  1/4 bardak oda sıcaklığında su
  2 bardak kaynar su
  2 yemek kaşığı mısır nişastası
  Tül perde (kaplayacağınız camın büyüklüğünde)
  Fırça

Camları nasıl kaplayacaksınız?
Önce kaplayacağınız camın uzunluğunu ve genişliğini ölçün ve tül perdeyi o ölçülerde kesin.

Bir kapta, 2 yemek kaşığı (30 gr) mısır nişastası ile 1/4 bardak (65 ml) oda sıcaklığındaki suyu karıştırın. Stor perdeler nasıl temizlenir?

Daha sonra 2 bardak suyu (500 ml) kaynatın ve mısır nişastası karışımına ekleyin. Tutkal benzeri bir doku ve görünüm elde edinceye kadar karıştırın ve gerekirse biraz daha mısır nişastası ekleyin.

Kaplamak istediğiniz cama, ince bir tabaka mısır nişastasını bir fırça yardımıyla sürün. Sonra tül perdeyi üzerine yerleştirin. Tül perdenin tamamen camı kapladığından ve kırışıklık olmadığından emin olun. Ardından yine mısır nişastasını alarak tül perdenin üzerine bolca sürün. Jaluzi perdeler nasıl temizlenmeli?

Kısa bir süre sonra mısır nişastası kurur ve tül perdeleriniz cama tamamen yapışır.

Tül perdeleri çıkarmak istediğinizde, bir köşesinden tutup rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Camlarınızı da silerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz, herhangi bir iz kalmaz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Dondurucunun Buzunu Kolayca Çözebilirsiniz

Dondurucu, taze tutmak istediğiniz yiyecekleri saklamak içindir, ancak bazen alanın çoğu buz ve buz...

Kavanozlarda, Kaşıklarda Kalan Gıdaları Kullanın

Hepimizin başına gelmiştir. Kavanozun dibinde bir miktar gıda kalır. Örneğin nutella kavanozunu düşünün. Veya...

Kahve ve Çay İle Doğal Boyama Yapın

Kahve ve çay gibi doğal ürünlerle boyama yapmak ve kumaşın rengini değiştirmek için ucuz,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Dondurucunun Buzunu Kolayca Çözebilirsiniz

Dondurucu, taze tutmak istediğiniz yiyecekleri saklamak içindir, ancak bazen alanın çoğu buz ve buz kristalleri tarafından kaplanır. Bu çok can sıkıcı olabilir, çünkü özellikle...

Kışın Yeşil Çay Tüketmenin Faydaları

Kendinizi grip, nezle ve covid 19 da olmak üzere pek çok hastalıktan korumanız için yeşil çay size yardımcı olacaktır. Kış mevsimi sadece hastalıkla mücadele...

Bademcik Taşı Nedir? Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Bademcik taşı, bademcik keselerinde görülen sarı ya da beyaz renkli, kötü kokuya neden olan partiküllere denir. Oluşma nedenleri farklıdır, bu nedenle de iltihapla karıştırılmaması...

Nohut Suyu ile 1 Saatte Tarçın Ruloları

Aquafaba (nohut suyu) ile çok lezzetli tarçın rulolarını hazırlayabilirsiniz. Tarçın rulolarını hazırlamak yaklaşık bir saatinizi alacak. Hızlı ve kolay ruloları deneyebilirsiniz. Nohut Suyunu Yumurta...