Ana Sayfa SAĞLIK Saçkıran İçin Elma Sirkesi Kullanmanın Farklı Yolları

Saçkıran İçin Elma Sirkesi Kullanmanın Farklı Yolları

0
2303
Saçkıran İçin Elma Sirkesi Kullanmanın Farklı Yolları
Saçkıran İçin Elma Sirkesi Kullanmanın Farklı Yolları

Saçkıran İçin Elma Sirkesi Kullanmanın Farklı Yolları. Saçkıran, deride halka benzeri döküntüler olarak görünen bir mantar problemidir ve bulaşıcıdır. Eğer tedavi edilmezse, saç, kirpik, sakal gibi vücudun farklı yerlerine yayılabilir. Saçkıranı evde doğal yöntemlerle tedavi etmek mümkündür. Elma sirkesi, saçkıran sorununa tamamen doğal bir çözümdür.

Saçkıran, bir noktadan başlayıp vücudun değişik noktalarına geçebilir. Bir kişiden başka bir kişiye bulaşabilir. Bu nedenle, genel tuvaletleri veya yüzme havuzlarını kullanan kişiler saçkırana maruz kalabilirler. saç derisindeki kaşıntıya en iyi 5 çözüm

Saçkıran için güvenle kullanılabilecek en doğal ilaç elma sirkesidir. Elma sirkesinin doğal bir mantar öldürücü olduğunu gösteren kesin araştırmalar vardır.

Saçkıran için elma sirkesi kullanmanın farklı yolları vardır. Elma sirkesi, saç derisini ve saçı sağlıklı tutmak için mükemmeldir. Saçları temizler, saç dökülmesini azaltır, kuru saç derisini önler, kepek ve kaşıntıyı azaltır. Elma sirkesi ile ayakları yıkamanın faydaları

1. Elma sirkesi, çay ağacı yağı
  • Bir bardak su
  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 2 damla çay ağacı yağı

Bir kasede elma sirkesi, çay ağacı yağı ve suyu birleştirin. Karışımı, pamukla saçkırana sürün. 1 saat beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın. Enfeksiyon temizlenene kadar bu işlemi her gün tekrarlayın. Doğal egzama kremi nasıl yapılır?

2. Elma sirkesi ve aloe vera jeli

1 çay kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı aloe vera jelini karıştırın. Bir pamukla karışımı döküntülere sürün ve bir havlu ile örtün. 1 saat sonra soğuk su ile yıkayın ve farklı temiz bir havlu ile kurulayın. Bunu 1-2 hafta boyunca her gün yapın.

3. Elma sirkesi banyosu

Eğer saçkıran kafa bölgesinde değil de vücudunuzda ise, küveti su le doldurun ve suya 1 bardak elma sirkesi dökün. Suyun içinde 30 dakika kalın. Vücudunuzu serin su ile durulayın ve iyice kurulayın. Döküntüler kaybolana kadar günde 2 kez tekrarlayın. Sirke banyosunun faydalarını biliyor musunuz?

4. Seyreltilmemiş elma sirkesi kullanımı

1 bardak elma sirkesi içinde bir bezi ıslatın ve bezin fazla suyunu sıkın. Sirke ile ıslattığınız bezi döküntülerin üzerine yerleştirin. Bunu 3 gün boyunca günde 4-5 kez yapın.

5. Sarımsak ve elma sirkesi

2 diş sarımsağı 1 bardak suda haşlayın. Süzün ve sarımsak suyuna 1 bardak elma sirkesi ekleyin. Karışımı döküntülerin üzerine sürün. Bunu her 2 günde bir cilt durumu iyileşene kadar yapın. Sarımsak kepeği kontrol etmeye nasıl yardımcı olur?

6. Soğan özü ile elma sirkesi

Soğanı küçük parçalar halinde doğrayın ve kapaklı bir kavanoza koyarak buzdolabında 24 saat bekletin. Kavanozda biriken soğan suyuna 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Döküntülere ince bir tabaka halinde uygulayın. 5 dakika sonra soğuk su ile durulayın ve sonra temiz bir havlu ile kurulayın. Bu tekniği 2 gün boyunca yapabilirsiniz.

7. Esansiyel yağlar ve elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 3 damla kekik yağı
  • 2 damla papatya yağı
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Önce döküntülere ince bir tabaka elma sirkesi sürün. 15 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Temiz bir havlu ile kurulayın. Daha sonra tüm yağları birleştirerek karıştırın ve bir pamuk yardımıyla döküntülere sürün. 10 dakika beklettikten sonra cildinizden yağı silin. Bu işlemi bir hafta boyunca günde bir kez yapın. Sedef hastalığı için en iyi esansiyel yağlar

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın