Ana SayfaHAYATPRATİKÇamaşır Yıkarken Tasarruf Yapmanın Yolları

Çamaşır Yıkarken Tasarruf Yapmanın Yolları

Çamaşır Yıkarken Tasarruf Yapmanın Yolları. Çamaşır yıkamak haftalık ve hatta günlük hayatımızın bir parçası olduğu için bunu her zaman fark etmiyoruz, ancak siz farkına varmadan bir çamaşır yıkamanın maliyeti oldukça yüksek. Aylık olarak biraz tasarruf etmek istiyorsanız, yıkamayı nasıl daha ucuz hale getirebileceğinizle ilgili yedi ipucu size gerçekten yardımcı olabilir. 2 Dakikada Doğal Çamaşır Deterjanı Yapın

1. Tam donanımlı çamaşır makinesi

Her çamaşır yıkamada tasarruf etmek söz konusu olduğunda en önemli şey, tambur dolu olduğunda (veya dörtte üçü dolu; asla bir çamaşır makinesini ağzına kadar doldurmayın) yıkamaktır. Kullandığınız döngü veya programa bağlı olarak, bu ipucunu takip ederek yılda elektrikten iyi tasarruf edebilirsiniz.

2. Sıcaklık

Yıkadığınız sıcaklığın çamaşır yıkama maliyetlerinde de büyük etkisi vardır. Düşük sıcaklıkta (30 ° C gibi) yıkama daha fazla tasarruf etmenizi sağlar. Sıcak döngüleri kullanmak her zaman gerekli değildir. Toz ve kokular 20 derecede giderilir ve çoğu leke 30 veya 40 derecede çıkarılır. Çamaşırlarınızın Sertleşmesini Önleyin

3. Deterjan

Çoğu insan çok fazla çamaşır deterjanı kullanır. Bu sadece çamaşır makineniz için kötü değil, aynı zamanda her yıkamayı çok daha pahalı hale getiriyor. Çamaşırlarınız için doğru deterjan dozunu belirlemek için özel bir deterjan ölçü kabı kullanmalısınız.

4. Eko program

Çamaşır makinenizdeki eko programı, adından da anlaşılacağı gibi ekolojik olarak sağlamdır. Bu programı kullandığınızda çamaşır makineniz düşük sıcaklıkta yıkar ve daha az enerji kullanır. Tek dezavantajı: eko programı genellikle diğer programlardan çok daha fazla zaman alıyor. Çamaşırda Karbonat Kullanmanın 5 Önemli Faydası

5. Kısa program kullanmayın

Çamaşır makinesi daha kısa süre açık olduğu için kısa programların daha ucuz olacağını düşünürsünüz. Ancak bu doğru değildir, çünkü kısa programlar çok daha fazla enerji tüketir çünkü makine daha kısa yıkama süresini telafi etmek için sıcaklığı otomatik olarak artırır.

6. Kurutma

Çamaşırlarınızı kurutmak için genellikle çamaşır kurutma makinenizi kullanıyorsanız o zaman kurutması içinde bir makina kullanın. Çamaşır makinesi bundan dolayı daha fazla enerji kullanacaktır ancak çok ıslak çamaşırları kurutucuda kurutmak çok daha fazla enerji gerektirir. Renkli Çamaşırdaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

7. Güç düğmesi

Her yıkamadan sonra çamaşır makinenizi kapatmayı unutuyor musunuz? Kapatma size çok para kazandırmaz, ancak çamaşır makinenizin ekranındaki ışıklar yanmaya devam ettiği sürece çamaşır makinesi enerji kullanır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler