Ana Sayfa HAYAT PRATİK Cam Üzerindeki Su Lekelerini Gideren Doğal Çözümler

Cam Üzerindeki Su Lekelerini Gideren Doğal Çözümler

Cam Üzerindeki Su Lekelerini Gideren Doğal Çözümler. Sert su lekeleri, suyunuzdaki kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerden kaynaklanır. Bir yüzey ıslandığında, su buharlaşır, ancak arkasındaki mineral birikintilerini bırakır. Duş başlıkları, araba camları ve duşkabinlerde cam üzerinde sert su lekelerinin oluşmasına neden olabilir. Kimyasal olarak, bu tortular alkalidir, bu yüzden onları çıkarmak için bir asit gerekir. Doğal birkaç yöntemle bu lekeleri çıkarabilir ve oluşmasını önleyebilirsiniz.

Sirke Çözeltisi Kullanımı

Yarım su ve yarım sirkeyi püskürtmeli bir şişeye doldurun. Kullanılacak en iyi sirke, ucuz ve etkili olan düz beyaz damıtılmış sirkedir. Daha yüksek bir sirke konsantrasyonu daha etkili olabilir, bu yüzden su lekelerinin şiddetine göre sirke su oranını ayarlayın.

Çözeltiyi suya püskürtün, inatçı su lekelerini veya konsantre birikim alanlarını tamamen doyurduğunuzdan emin olun. Özellikle kirli alanlara birkaç kez bu uygulamayı yapın.

Sirke çözeltisi ile temizlik bezini doyurun. Bezle cam bölümleri silin. İsterseniz bezi lekeli olan bölümün üzerine koyun bekletebilirsiniz.
Ardından elinizdeki bezle lekeleri iyice ovun. Lekeler ne kadar kötü olursa, sirkenin daha uzun süre lekelerin üzerinde kalması gerekiyor. Bulaşık makinanız su lekeleri bırakıyorsa

Sirke çözeltisini kuru bir havlu ile silin. Bölgeye sirke çözeltisi veya sade su ile bir kez daha temizledikten sonra kurulayın. Sirkenin cam üzerinde kurumasına izin vermeyin.

Diğer Doğal Ürünler

Sirke yerine limon suyu kullanın

Limon suyu sirke ile aynı asidik özelliklere sahiptir ve aynı derecede etkilidir. Taze limon genellikle şişelenmiş limon suyundan daha iyi sonuç verir.
Bir limonun suyunu sıkın ve suyla bir sprey şişesine koyun veya bir tas da kullanabilirsiniz.
Alternatif olarak, limonun kendisini camın yüzeyinde kullanabilirsiniz. Limonu ikiye böldükten sonra camdaki açık alanı bol miktarda basınçla ovalayın.
Limonun ıslanmasına izin verin, ardından su veya geleneksel bir cam temizleyici kullanarak camdan çıkarın. Evyedeki su lekelerinden kurtulmanın yöntemleri

Limon ya da portakal esansiyel yağı deneyin

Temel yağlar, temizlenme yararlarından dolayı giderek daha popüler hale geliyor. Limon ve portakal gibi turunçgil bazlı esansiyel yağlar sert su birikintilerini giderebilir. Bunun bir başka yararı daha var: Yağ, su itici olarak hizmet verme eğilimindedir ve gelecekteki leke oluşumunu engelleyebilir.
Yağın birkaç damlasını suya koyun ve solüsyonu cama uygulamak için bir sünger veya havlu kullanın.
Islanmaya bırakın, sonra havlu veya süngerle hafifçe ovun. Ardından su ile temizleyin.

Beyaz diş macunu uygulaması

Bu garip gelebilir diş macunu birikintiyi ortadan kaldırır bu yüzden sert su lekeleri üzerinde oldukça iyi sonuç verir.
Diş macununu biraz su ile karıştırın ve lekeli bölümlere yayın. Böylece daha az diş macunu kullanırsınız. diş macununu lekelerin üzerinde bekletin. Ardından bir sünger ile ovun ve su ile yıkayın. Yeniden lekelerin oluşmaması için iyice kurulayın. İnatçı su lekeleri nasıl çıkarılır?

Karbonat tozu ve sirke macunu

Karbonat ve sirkeyi birleştirdiğinizde macun kabaracaktır. Köpürmeyi hafifletmek için bekleyebilir ya da hala köpüren macunu doğrudan camın üzerine uygulayabilirsiniz. Meydana gelen gaz genleşmesi sebebiyle birleştirmeyi kapalı bir kapta veya şişede yapmayın. Macunu cama sürün ve beklemesine izin verin. Fırça, havlu veya süngerle hafifçe ovalayın. Macunu camdan su ile temizleyin. Ardından iyice kurutmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş...

Bitkilerde Yaprak Sararmasının Nedenleri

Bitkilerde Yaprak Sararmasının Nedenleri. Sağlıklı bir bitki her odaya göz alıcı bir karakter ve...

Hangi Çamaşırda Hangi Çamaşır Suyu Kullanılır?

Hangi Çamaşırda Hangi Çamaşır Suyu Kullanılır? Çamaşırlarda kullanabileceğiniz iki ana sıvı ağartıcı türü vardır....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru çalıştırıyorsunuz ve arabanızın camları buğulanıyor. Bu gerçekten can sıkıcı bir...

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım. Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi istenen ancak son yıllarda sağlık yararlarıyla ön plana çıkan bir...