Ana SayfaHAYATIsınma Giderini Azaltmak İçin 8 İpucu

Isınma Giderini Azaltmak İçin 8 İpucu

Isınma Giderini Azaltmak İçin 8 İpucu. Kış için hazır mısınız? Peki ya ısınma için ödeyeceğiniz faturalara? Kış aylarında ısınma giderini düşürebilmek için neler yapabileceğinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Kış aylarınca evinizin sıcacık olması sizi mutlu eder, ama gelen faturalar pek de mutlu etmez. Isınmak için ödeyeceğiniz fatura tutarını bazı önlemler alarak azaltabilirsiniz. Enerji Faturanızdan Bu Şekilde Tasarruf Edersiniz

Mobilyalarınızı düzenleyin.

Koltuk ve kanepe gibi eşyaların peteklerin önünü kapatmaması ve ısının evin içine iyi dağılabilmesi için eşyalarınızı kontrol edin. Eğer peteğin önünü kapatan eşya varsa, yerini değiştirin.

Termostat edinin

Programlanabilir termostatlar, evin sıcaklığını ayarlayabilmenize yardım eder. Sıcaklık belirli bir seviyeye geldiğinde otomatik olarak ısınma durur. Böylece evi fazla ısıtarak fatura miktarınızı artırmamış olursunuz. Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Fazla petekleri kapatın

Evinizde kullanılmayan oda varsa, peteklerini kapatın. Bu size fazladan bir tasarruf imkanı sunar.

Bakım yaptırın

Her yıl düzenli olarak petek ve kombinizin bakımını yaptırın. Böylelikle daha verimli bir ısınma sağlamış olursunuz, ısınmadan fazla fatura ödemezsiniz. Kombi neden su akıtır?

Havalandırmaları sınırlayın

Dışarıdan soğuk havanın girmesine neden olan mutfak ve banyodaki havalandırmaları kapalı tutabilir ve gerektiğinde açabilirsiniz. Soğuk hava girişi engellendiğinde eviniz daha da sıcak olur.

Kapı ve pencereleri kontrol edin

Kapı ve pencere kenarlarında açıklık varsa, soğuk havanın sürekli evinize dolmasına ve evinizin ısınmamasına neden olur.

Yalıtım yapın

Mantolama yapılan evler daha iyi ısınır ve ısınma maliyeti düşer. Evinizde mantolama yoksa, yaptırmayı düşünebilirsiniz. Ağrıca camlarınızı çift camla değiştirebilirsiniz. Elektrik Faturalarını Azaltmak İçin Tüyolar

Güneşten yararlanın

Güneşli günlerde, güneş ışığının içeri girerek evi ısıtması için perdeleri açık tutun. Akşamları, ısı kaybını yavaşlatmak için perdeleri kapatın. Kalorifer petekleri nasıl temiz kalır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler