Ana Sayfa SAĞLIK Magnezyum Losyonu Kullanmak için 12 Neden

Magnezyum Losyonu Kullanmak için 12 Neden

Magnezyum Losyonu Kullanmak için 12 Neden. Magnezyum vücuttaki dördüncü en bol mineral olup, 300’ün üzerinde temel metabolik reaksiyonda rol oynar. Magnezyum eksikliği ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Vücuttaki magnezyum düzeyini artırmanın en basit yollarından biri, her gün magnezyum bakımından zengin bir losyon kullanmaktır. Bu sizi magnezyum açısından tamamlarken, aynı zamanda cildi nemlendirir ve yumuşatır!

Topikal Magnezyumun 12 Faydaları

Magnezyum uzmanı ve Transdermal Magnezyum Tedavisi’nin yazarı Dr. Mark Sircus’a göre, cildinize magnezyum uygulanmasının yararları şunlar:

Hücresel detoksifikasyon
Azalmış inflamasyon
Düşük kan basıncı
Tip 2 diyabetin azaltılmış riski
Gelişmiş bilişsel işlev
Daha iyi kemik sağlığı
Daha az baş ağrısı ve migren
Daha iyi bir uyku
Daha iyi kalp sağlığı
Az stres ve endişe
Kas ağrıları ve ağrılarında azalma
Anti-aging etkileri ve daha fazlası! İlgili: Magnezyumun sağlığınız için 15 etkisi

Transdermal Nedir?

Transdermal magnezyum terapisi, basitçe, mineralleri vücuda deri yoluyla veme yöntemidir (transdermal).

Transdermal Magnezyumun Faydaları

Gördüğünüz gibi, cilde magnezyum uygulamak, bu temel mineralin diyet alımını tamamlamanın harika bir yoludur. Magnezyumun uygulanmasının diğer birkaç nedeni:

Yüksek Emiş Seviyesi

Absorpsiyon oranları değişse de, magnezyum yağı bu mineralin herhangi bir formunun en yüksek emilim oranına sahip olma eğilimindedir. % 31’lik bir magnezyum klorür çözeltisinin transdermal uygulaması üzerine yapılan bir çalışmada , 12 haftalık bir tedaviden sonra deneklerin% 89’unun hücresel magnezyum seviyelerini yükselttiği görülmüştür – ortalama% 59.7’lik bir artış ile!

Oral takviyeleri kullananların eşdeğer sonuçların elde edilmesi 9 ila 24 ay sürdüğü için oldukça etkileyici!

Ayrıca, hastalar kalsiyum / magnezyum oranında bir iyileşme gösterdi; ve% 78’i tedaviyi takiben ağır metallerin detoksifikasyonuna dair önemli kanıtlar göstermiştir. İlgili: Magnezyum losyonu yapım tarifi

Ağrılara çözüm

Enflamasyon, ağrıyan eklemler, artrit ve hatta egzersiz sonrası ağrı nedeniyle oluşan ağrıları olanlara topikal olarak uygulanan magnezyum verilmelidir. Bu en verimli şekilde hızla kas ağrısı, kramp ve yorgunluğu ranatlatır, böylece inflamasyonu azaltarak dokuların yenilenmesini sağlar.

Epsom Tuzundan daha kolay emilim
Epsom tuzları magnezyum açısından zengindir, bu yüzden bir Epsom tuz banyosu kullanmak çok rahatlatıcıdır.

Bununla birlikte, Epsom tuzundaki magnezyum sülfat, vücut tarafından bu ev yapımı losyonda kullanılan magnezyum klorürden daha kolay emilir ve metabolize edilir.

Magnezyum sülfatlar böbrekler boyunca hızla atılırlar ve bu nedenle aynı etkiyi elde etmek için magnezyum kloritten daha fazla magnezyum sülfat gerekir. Bu hızlı metabolizasyon ayrıca, bu losyonun uygulanmasının etkilerinin neden bir Epsom tuzu banyosundan daha uzun sürdüğünü de açıklamaktadır . Magnezyumla ilgili tüm yazılarımızı okumak için tıklayın

Takviyelerden daha iyi
Yukarıda bahsedilen magnezyum yağı ile ilgili çalışmada gördüğümüz gibi, transdermal uygulama minerallerin vücut seviyelerini takviye maddelerinden çok daha hızlı artırmaktadır.

Ama bazı magnezyum takviyelerinin gerçekten magnezyum içeriyor mu? Magnezyum oksit gibi bazı formlarının % 4 kadar düşük bir emilebilir magnezyum gücü olduğu gösterilmiştir !

Dahası, eğer gıdalardan magnezyumu alıyor ama vucudunuz atıyorsa takviyelerde de aynı sorunu yaşabilirsiniz.

Yapması kolay!
Düzenli nemlendiriciniz yerine yapabileceğiniz bu losyonu uygulamak neredeyse hiç çaba gerektirmez ve bu da size paranız için maksimum tasarruf sağlar. Buzdolabında iki aya kadar kalabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler...

Göbek Yağlarını Yakan Güçlü İçecek

Göbek Yağlarını Yakan Güçlü İçecek. Kilo verme sürecinde en zor yağ yakılan bölgelerden biri...

Greyfurtun 13 Sağlık Faydası

Greyfurtun 13 Sağlık Faydası. Greyfurt, vücut için sayısız yararlı özelliklere sahip bir meyvedir. C...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru çalıştırıyorsunuz ve arabanızın camları buğulanıyor. Bu gerçekten can sıkıcı bir...

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım. Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi istenen ancak son yıllarda sağlık yararlarıyla ön plana çıkan bir...