Ana Sayfa Ev Yatağa Zarar Veren 7 Hareket

Yatağa Zarar Veren 7 Hareket

Yatak farkında olmasak da herkes için çok önemli bir yerdir. Hayatımızın büyük bölümünü yatakta geçiriyoruz. Peki yüksek ücretler ödeyerek aldığınız yatağınıza doğru bakıyor musunuz? Bir kontrol edin.

1. Döndürmemek

Her gece aynı pozisyonda uyumak, sonunda yatağınızda kalıcı bir batma veya boşluk oluşturacaktır. Ancak yatağınızı yaklaşık üç ayda bir 180 ° döndürerek bu süreci önemli ölçüde yavaşlatabilirsiniz! Evinizde Yatak Böceklerinin Olduğunun İşaretleri

Bonus İpucu: Bazı şiltelerde, hangi tarafta uyumanız gerektiğini belirten bir yastık veya kapitone örtü bulunur. Ancak yatağınız her iki tarafta da aynı görünüyor ve aynı hissi veriyorsa, ömrünü daha da uzatmak için ters çevirebilirsiniz!

2. Yatak Koruyucusu Kullanmamak

Toz akarları, ölü deri hücreleri, ter ve vücut yağı gibi pek çok tatsız madde yataklarımızda bulunabilir. Tüm bu organik maddeler küf kokusuna ve hatta bakteri üremesine yol açabilir. Yatağınızı temiz tutmanın en basit yolu bir yatak koruyucuya koymaktır. Modern yatak koruyucuları, nemi ve böcekleri etkili bir şekilde dışarıda bırakır. Yataktaki Leke ve Koku Nasıl Çıkarılır?

3. Temizlememek

Mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını istiyorsanız, yatağınızı düzenli olarak temizlemek çok önemlidir. Her üç ayda bir, ölü deri hücrelerini, toz akarlarını temizlemek ve tazelemek için iyice elektrik süpürgesiyle süpürün.
Ek temizlik ve nem emici güç için önce yüzeye karbonat serpebilirsiniz.

4. Yatak üzerinde zıplamak

Yatağa atlamak ne kadar eğlenceli olsa da yatağınızı mahvediyor! Kutu yayları, bu tür bir darbeye dayanacak şekilde tasarlanmamıştır, bu da genellikle kırık yaylara neden olur. Hasarlı bir kutu yay, yatağınızın düzensiz bir şekilde oturmasına neden olabilir ve bu da ömrünü kısaltır. Bu yüzden yatağınızı “zıplamaya izin verilmez” bir bölge yapın! Alerji Olmamak Için Yatak Odasını Nasıl Temizlemelisiniz?

5. Yatak Odası Perdelerini Kapalı Tutmak

Toz akarları ve bakteriler karanlık, küflü ortamlarda gelişir, bu yüzden her zaman üstü örtülü ve düşük ışıkta tutulan yatakları severler. Bu nedenle, panjurları ve pencereleri düzenli olarak açmanız ve yatağınızın “nefes almasına” izin vermeniz önemlidir!

Benimseyebileceğiniz bir başka iyi uygulama da sabah yatağınızı yapmadan önce bir veya iki saat beklemektir. Bu, sıcaklığın dağılmasını ve nemin buharlaşmasını sağlayarak yatağınızın ferah kokmasını sağlar. Yatak Odanızda Bulunması Gereken Bitkiler

6. Düzgün Desteklenmemesi

Bütünlüğünün korunması için her yatağın uygun şekilde desteklenmesi gerekir, ancak bu destek yataktan yatağa değişir. Geleneksel şilteler bir yay gerektirirken, daha yoğun köpük şilteler daha ağırdır ve genellikle sağlam bir platform tarzı destek gerektirir.

Yatağınızın ne tür bir desteğe ihtiyacı olduğunu çevrimiçi olarak yatak markanızı ve modelinizi arayarak veya üzerindeki etiketlere bakarak öğrenebilirsiniz.

7. Nevresimleri Sık Yıkamamak

Vücut yağı ve ölü deri hücreleri yatağınızda hep var. Yatağınızı korumak için nevresimlerinizi haftada bir kez mutlaka değiştirin. Böylece yatağınızı biraz daha korumuş olacaksınız. Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çamaşırlarınız Gerçekten Temiz mi?

Hepimiz görünüşün aldatıcı olabileceğini biliyoruz, ancak çoğu insan çamaşırlar söz konusu olduğunda bunun ne...

Sirke İle Fırçalar Nasıl Temizlenir?

Sirke, saç fırçaları dahil ev eşyaları için ideal ve ucuz bir temizlik maddesi olmasını...

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir?

Yıkanan veya Silinen Halılarda Kalan Sarılıklar Nasıl Yok Edilir? Temizlik her geçen gün bayanların...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sutyenin Son Kullanma Tarihi Var

İyi bir sütyen oldukça pahalı olabilir. Güzel, uyan ve aslında rahat olan birini bulmak kolay değildir, özellikle de daha büyük sütyen bedenine sahip kadınlar...

40 Yaşından Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

40 yaşını geçen herkes muhtemelen şu soruna aşina olacaktır: İstenmeyen kilo alımı. 40 yaşın üzerindeyseniz ve biraz kilo vermek istiyorsanız, bazı ipuçları size yardımcı...

Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir?

Bergamot yağının sağlığınız için kullanabileceğiniz en çok yönlü ve güçlü esansiyel yağlardan biri olduğunu biliyor muydunuz?Bu yağ bergamot meyvesinin çekirdeğinden elde edilir ve 3...

Elmayı Kabuğuyla Yiyecekseniz Nasıl Yıkanmalı?

Elma yemek istiyorsanız, musluk suyuyla yıkarsınız veya üstünü silersiniz. Hemen hemen her birimiz bunu yapıyoruz. Ancak, pestisit tüketmediğinizden emin olmak istiyorsanız, bunun yeterli olmadığını...