Ana SayfaEvYatağa Zarar Veren 7 Hareket

Yatağa Zarar Veren 7 Hareket

Yatak farkında olmasak da herkes için çok önemli bir yerdir. Hayatımızın büyük bölümünü yatakta geçiriyoruz. Peki yüksek ücretler ödeyerek aldığınız yatağınıza doğru bakıyor musunuz? Bir kontrol edin.

1. Döndürmemek

Her gece aynı pozisyonda uyumak, sonunda yatağınızda kalıcı bir batma veya boşluk oluşturacaktır. Ancak yatağınızı yaklaşık üç ayda bir 180 ° döndürerek bu süreci önemli ölçüde yavaşlatabilirsiniz! Evinizde Yatak Böceklerinin Olduğunun İşaretleri

Bonus İpucu: Bazı şiltelerde, hangi tarafta uyumanız gerektiğini belirten bir yastık veya kapitone örtü bulunur. Ancak yatağınız her iki tarafta da aynı görünüyor ve aynı hissi veriyorsa, ömrünü daha da uzatmak için ters çevirebilirsiniz!

2. Yatak Koruyucusu Kullanmamak

Toz akarları, ölü deri hücreleri, ter ve vücut yağı gibi pek çok tatsız madde yataklarımızda bulunabilir. Tüm bu organik maddeler küf kokusuna ve hatta bakteri üremesine yol açabilir. Yatağınızı temiz tutmanın en basit yolu bir yatak koruyucuya koymaktır. Modern yatak koruyucuları, nemi ve böcekleri etkili bir şekilde dışarıda bırakır. Yataktaki Leke ve Koku Nasıl Çıkarılır?

3. Temizlememek

Mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını istiyorsanız, yatağınızı düzenli olarak temizlemek çok önemlidir. Her üç ayda bir, ölü deri hücrelerini, toz akarlarını temizlemek ve tazelemek için iyice elektrik süpürgesiyle süpürün.
Ek temizlik ve nem emici güç için önce yüzeye karbonat serpebilirsiniz.

4. Yatak üzerinde zıplamak

Yatağa atlamak ne kadar eğlenceli olsa da yatağınızı mahvediyor! Kutu yayları, bu tür bir darbeye dayanacak şekilde tasarlanmamıştır, bu da genellikle kırık yaylara neden olur. Hasarlı bir kutu yay, yatağınızın düzensiz bir şekilde oturmasına neden olabilir ve bu da ömrünü kısaltır. Bu yüzden yatağınızı “zıplamaya izin verilmez” bir bölge yapın! Alerji Olmamak Için Yatak Odasını Nasıl Temizlemelisiniz?

5. Yatak Odası Perdelerini Kapalı Tutmak

Toz akarları ve bakteriler karanlık, küflü ortamlarda gelişir, bu yüzden her zaman üstü örtülü ve düşük ışıkta tutulan yatakları severler. Bu nedenle, panjurları ve pencereleri düzenli olarak açmanız ve yatağınızın “nefes almasına” izin vermeniz önemlidir!

Benimseyebileceğiniz bir başka iyi uygulama da sabah yatağınızı yapmadan önce bir veya iki saat beklemektir. Bu, sıcaklığın dağılmasını ve nemin buharlaşmasını sağlayarak yatağınızın ferah kokmasını sağlar. Yatak Odanızda Bulunması Gereken Bitkiler

6. Düzgün Desteklenmemesi

Bütünlüğünün korunması için her yatağın uygun şekilde desteklenmesi gerekir, ancak bu destek yataktan yatağa değişir. Geleneksel şilteler bir yay gerektirirken, daha yoğun köpük şilteler daha ağırdır ve genellikle sağlam bir platform tarzı destek gerektirir.

Yatağınızın ne tür bir desteğe ihtiyacı olduğunu çevrimiçi olarak yatak markanızı ve modelinizi arayarak veya üzerindeki etiketlere bakarak öğrenebilirsiniz.

7. Nevresimleri Sık Yıkamamak

Vücut yağı ve ölü deri hücreleri yatağınızda hep var. Yatağınızı korumak için nevresimlerinizi haftada bir kez mutlaka değiştirin. Böylece yatağınızı biraz daha korumuş olacaksınız. Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler