Ana Sayfa HAYAT Sert Kumaşlar Nasıl Yumuşatılır?

Sert Kumaşlar Nasıl Yumuşatılır?

0
420
Sert Kumaşlar Nasıl Yumuşatılır?
Sert Kumaşlar Nasıl Yumuşatılır?

Bazı kumaşlar yumuşak ve esnektir, bazılarının yumuşaması ise zaman alır. Kumaşa pürüzsüz bir son kat vermek ve işlenmesini kolaylaştırmak için imalatçı tarafından sıklıkla uygulanan kimyasal işlemler genellikle sertlik yaratır. Kot veya kanvas gibi diğer kumaşlar doğal olarak sert ve ağırdır. Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Genellikle sert, kumaşı çok fazla sorun yaşamadan yumuşatabilirsiniz, ancak kumaşın makine veya elde yıkama, buharlı ütüleme veya tamburlu kurutma gibi teknikleri tolere ettiğinden emin olmak için önce bakım bilgilerini okuyun.

Aşama 1
Basit, ev yapımı bir yumuşatıcı yapın. Bir litre kavanoza yaklaşık 3 bardak su koyun, ardından yaklaşık bir bardak elma sirkesi ve 1/2 bardak normal saç kremi ekleyin. Karışımı tahta kaşıkla hafifçe karıştırın. Streç Kot Nasıl Küçültülür?

Aşama 2
Çamaşır makinesini ılık suyla doldurun, ardından yaklaşık 1/2 bardak yumuşatıcı ekleyin. Kumaşın gece boyunca ıslanmasına izin verin. Kumaş hassas ise, soğuk su ile küvet veya lavaboya 3 kaşık yumuşatıcı koyun ve kumaşı 20 ile 30 dakika arasında bekletin.

Aşama 3
Yumuşatıcıyı temizlemek için çamaşır makinesini durulama devrinde çevirin. Kumaşı elde yıkadıysanız soğuk suyla durulayın. Kumaş narinse, çalkalamadan suyun içinde döndürün. Kot Pantolonlardaki Küçük Cep Neden Var?

Aşama 4
Uygunsa, kumaşı ılık ayarda tamburda kurutun. Aksi takdirde, üreticinin tavsiyelerine bağlı olarak kumaşı soğuk ortamda kurutun veya kuruması için asın. Hassas kumaşları, fazla suyu emmesi için yumuşak bir havluyla sarın, ardından kurutmayı bitirmek için kuru bir havlu üzerine koyun.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın