Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber bezler birkaç yıldır temizlik malzemeleri arasında en değerli araçlarından biri oldu! Bu süper emici bezler neredeyse tüm temizlik işlerini kolaylaştırır ve fonksiyonlarına göre fiyatları da çok pahalı değildir.

Mikrofiber bezleri farklı kullanım alanlarını sizler için derledik.

1. Yüzünüzü Yıkayın
Yüzünüzü temizlemek için mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki kir ve makyajı nemli mikrofiber bezle temizleyebilirsiniz. İlgili: Mikrofiber bezi mutfağınızda neden kullanmalısınız?

2. Lekeleri Çıkarın
Döşemeler, halı ve giysilerdeki lekelere karşı ilk savunma hattı olarak ıslak mikrofiber bir bez kullanın! Malzemeden çıkan lekeyi emmek için ıslak bezinizle lekeye dokunmanız yeterlidir. Birçok lekenin hızlı bir şekilde çıktığını göreceksiniz. İlgili: Mikrofiber bezle döşemeleri nasıl temizlemelisiniz?

3. Yerleri Parlatın
Sert zeminleriniz varsa, onları mikrofiberle temizleyene kadar gerçekten parladığını görmemiş olabilirsiniz. Yer paspasının ucuna mikrofiber pedleri veya paspas kafaları satın alabilirsiniz. Mikrofiber, kir ve tozları alır, temiz ve parlak zeminlerden başka bir şey bırakmaz!

4. Süpürgeliklerinizi Temizleyin
Mikrofiber bezler, süpürgeliklerinizi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Süper emici bezler, zaman içinde biriken inatçı toz ve kiri toplar. Süpürgeliklerinizi nemli bir mikrofiber bezle silin ve periyodik olarak durulayın. İlgili: Neden mikrofiber bez kullanmalısınız?

5. Arabanızı temiz tutun
Arabanızın temiz kalmasını sağlamak için torpido gözünde birkaç mikrofiber bez bulundurun! Onları dökülen kahveyi temizlemek veya gösterge panelinizin tozlarını almak için kullanabilirsiniz. İnanın araba içinde çok kullanışlıdır.

Aracınızın dışını yıkamak ve / veya kurutmak için de mikrofiber kullanabilirsiniz. Tüy bırakmadığı için camlarınız pırıl pırıl olur.

6. Temiz Takı ve Saatler
Temiz bir mikrofiber bez, mücevher ve saat gibi hassas eşyalar için de mükemmel bir temizlik aletidir. Kir, toz ve kalıntıları temizlemek için bunları sadece mikrofiber bezle parlatın. İlgili: Mikrofiber bezin özelliklerini biliyor musunuz?

7. Saçınızı kurulayın
Saçınızı kurutmak için mikrofiber bir bez kullanın! Bu kumaşlar süper emicidir, bu nedenle standart bir havludan çok daha fazla su çeker. Saçlarınız daha hızlı kurur ve daha az kıvırcıklaşır!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru...

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım. Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi...

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır?

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır? Aloe vera jeli, güneş yanıklarını veya tahriş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın. Televizyon özellikle toz olduğunda mıknatıs gibi gözüküyor, parlak düz ekran...

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir?

Mikrofiber Bezin Özellikleri Nelerdir? Ev temizliğinde önemli bir etkiye sahip olan, adından sıkça söz ettirmeyi başaran, bu özellikleri ile kadınların en büyük yardımcısı haline...

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...