Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber bezler birkaç yıldır temizlik malzemeleri arasında en değerli araçlarından biri oldu! Bu süper emici bezler neredeyse tüm temizlik işlerini kolaylaştırır ve fonksiyonlarına göre fiyatları da çok pahalı değildir.

Mikrofiber bezleri farklı kullanım alanlarını sizler için derledik.

1. Yüzünüzü Yıkayın
Yüzünüzü temizlemek için mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki kir ve makyajı nemli mikrofiber bezle temizleyebilirsiniz. İlgili: Mikrofiber bezi mutfağınızda neden kullanmalısınız?

2. Lekeleri Çıkarın
Döşemeler, halı ve giysilerdeki lekelere karşı ilk savunma hattı olarak ıslak mikrofiber bir bez kullanın! Malzemeden çıkan lekeyi emmek için ıslak bezinizle lekeye dokunmanız yeterlidir. Birçok lekenin hızlı bir şekilde çıktığını göreceksiniz. İlgili: Mikrofiber bezle döşemeleri nasıl temizlemelisiniz?

3. Yerleri Parlatın
Sert zeminleriniz varsa, onları mikrofiberle temizleyene kadar gerçekten parladığını görmemiş olabilirsiniz. Yer paspasının ucuna mikrofiber pedleri veya paspas kafaları satın alabilirsiniz. Mikrofiber, kir ve tozları alır, temiz ve parlak zeminlerden başka bir şey bırakmaz!

4. Süpürgeliklerinizi Temizleyin
Mikrofiber bezler, süpürgeliklerinizi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Süper emici bezler, zaman içinde biriken inatçı toz ve kiri toplar. Süpürgeliklerinizi nemli bir mikrofiber bezle silin ve periyodik olarak durulayın. İlgili: Neden mikrofiber bez kullanmalısınız?

5. Arabanızı temiz tutun
Arabanızın temiz kalmasını sağlamak için torpido gözünde birkaç mikrofiber bez bulundurun! Onları dökülen kahveyi temizlemek veya gösterge panelinizin tozlarını almak için kullanabilirsiniz. İnanın araba içinde çok kullanışlıdır.

Aracınızın dışını yıkamak ve / veya kurutmak için de mikrofiber kullanabilirsiniz. Tüy bırakmadığı için camlarınız pırıl pırıl olur.

6. Temiz Takı ve Saatler
Temiz bir mikrofiber bez, mücevher ve saat gibi hassas eşyalar için de mükemmel bir temizlik aletidir. Kir, toz ve kalıntıları temizlemek için bunları sadece mikrofiber bezle parlatın. İlgili: Mikrofiber bezin özelliklerini biliyor musunuz?

7. Saçınızı kurulayın
Saçınızı kurutmak için mikrofiber bir bez kullanın! Bu kumaşlar süper emicidir, bu nedenle standart bir havludan çok daha fazla su çeker. Saçlarınız daha hızlı kurur ve daha az kıvırcıklaşır!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kekik Yağı Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

İnsanlar genellikle bir sebeple kekik yağını kullanmaya başlarlar ve daha sonra bunun çeşitli amaçlarla...

İğne Deliğinden İpliği Geçirmenin En Pratik Yolu

İğne deliğinden ipliği geçirmek gerçekten çok zor bir iştir. Hele ki, yaş ilerleyip gözler...

Naneli Ayak Peelingi Tarifi

Havalar ısınıyor ve yakında parmak arası terlikler giyilecek. Tüm kış boyunca ayaklarınızı çorap ve...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kekik Yağı Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

İnsanlar genellikle bir sebeple kekik yağını kullanmaya başlarlar ve daha sonra bunun çeşitli amaçlarla kullanılabileceğini keşfederler.Kekik yağı bağışıklık sisteminizi artırabilir.Aşağıdaki özelliklere sahiptir:Antibakteriyel Mantar önleyici Antioksidan Anti-inflamatuar Antibiyotik AntiviralBu özellikler...

İğne Deliğinden İpliği Geçirmenin En Pratik Yolu

İğne deliğinden ipliği geçirmek gerçekten çok zor bir iştir. Hele ki, yaş ilerleyip gözler bozulmaya başladı mı, ipliği iğne deliğinden geçirmek için ya bir...

Dişlerde Plak ve Tartarları Önleminin 13 Yöntemi

Her gün düşündüğünüz bir şey olmayabilirler, ancak dişleriniz sizin için önemlidir. Dişlerinizi iyi ve düzenli bir şekilde fırçalamazsanız plak birikimi meydana gelir bu da...

Sedef Hastalığı için En İyi Esansiyel Yağlar

Sedef hastalığına uçucu yağlar uygulamak, bu yağların anti-inflamatuar, bağışıklık düzenleyici, antioksidan ve antiseptik özelliklerinden dolayı yaygın ve etkili bir çaredir. Sedef, vücudun bağışıklık sisteminin...