Ana SayfaHAYATDondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucudan Hemen Çıkarmanız Gereken 5 Şey

Dondurucu, yemek planlaması, yaz ürünlerinin korunması ve daha fazlası için kullanışlı bir araçtır – ancak dikkatli değilseniz, rasgele yiyeceklerle dolu bir kara delik (veya belki de parlak beyaz bir buzlu delik?) Haline gelebilir. Dondurucu da (buzdolabı gibi) dolduğunda yiyeceklerinizi etkili bir şekilde soğutmaz.

Derin dondurucunuzu nasıl temizleyeceğiniz ve düzenleyeceğiniz konusunda size çok fazla bilgi verebiliriz ancak şu an bu işe kalkışmak istemiyorsanız hemen çıkarmanız gereken 5 şeyi sıralayacağız.Derin Dondurucuyu Temizleme İncelikleri

1. Kahve Poşeti
Bazı zamanlar insanlar buzdolabına paket kahve (tam veya öğütülmüş) saklarlar. Bu kötü bir fikir. kahve hava geçirmez bir kapta değilse, dolaptaki tüm nemi çekecektir. Bu nem, kahvenin tadını değiştirecek ve derin dondurucudaki diğer öğeler gibi kokacaktır.

2. Geçen Seneki Şeftali
Şeftaliyi geçen yaz iyi niyetli bir şekilde dondurucuya koymuş olabilirsiniz. Ve şimdi bu yaz, hala bir torba ya da üç dondurulmuş şeftaliniz var. Şeftalinizi çıkarın ve çöpe atın. Çünkü şeftali dondurucuda 3 aydan sonra tüm lezzetini kaybedecektir.Dondurucuya Hangi Sebzeler Konulur? 

3. Dondurulmuş gıdaları tanımlayamadığınız kap
bazen kapların içine birşeyler koyarsınız ama sonra içinde ne olduğunu unutursunuz. Bu kapları hemen çıkarın ve içindekileri atın. Çünkü bunların ne olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceksiniz ve kullanmayacaksınız. Buzluğunuzda yer açın. Dondurucuları ve Buzluğu Doğru Kullanmanın Yöntemi

4. Boş buz tepsileri
İster bir buz yapıcı olsun veya olmasın, hemen hemen her dondurucu boş bir buz tepsisine sahiptir. Sadece orada oturup yer kaplıyor. Onları doldurun ya da dondurucudan atın! Su ile gerçek buz içilmesine ihtiyacınız yoksa, tepsileri boşa kahve ile doldurmayı ve evde buzlu kahvelerde dondurup kullanmayı düşünün.Gıdalar Buzlukta Ne Süreyle Saklanır?

5. Para cüzdanı
Derin dondurucunuza kağıt para zarfınız varsa kaldırın. Bu saklanma yerini düşünen tek kişi değilsiniz ve aynı zamanda hırsızların kontrol etmesi gereken ortak bir yer. Evinizde para saklamak isterseniz, güvenli ya da daha az belirgin bir yeri düşünün.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler