Ana SayfaHAYATEvinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Evinizde Örümcek Ağılarının Oluşmaması İçin

Açık havada bir örümcek ağı görmek sizi rahatsız etmeyebilir ama evinizdekiler aynı şekilde değildir. Örümcekler her ne sebeple olursa olsun içeri girerler. Bazen soğuk havalarda sıcak bir yerde olmak için, bazen yiyecek veya su için gelirler.

Piyasaya, örümcekleri püskürtmek ve öldürmek için kimyasal madde yüklenmiş pek çok ürün var ancak eğer evcil hayvanlar veya küçük çocuklarınız varsa bunlar tehlikeli olabilir. Bunun yerine çevre dostu örümcek spreyi yaparak ailenizin sağlığını tehlikeye atmadan örümcekleri evinizin dışında tutabilirsiniz. İlgili: Örümcekleri evinizden uzak tutmanın doğal yolları

Gerekli Malzemeler

Su
15 damla nane esansiyel yağ
5 damla nane uçucu yağı
5 damla okaliptus uçucu yağı
Çevre dostu bulaşık deterjanı

Ekipmanlar
Cam sprey şişesi
pamuk topları Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Yapılışı:
Malzemeleri ve ekipmanları toplayın. Cam sprey şişesine su boşaltın ve yağı ekleyin. Sudaki yağ moleküllerini parçalamaya yardımcı olmak için çevre dostu bulaşık deterjanı ilave edin. Ardından karışımı sallayın.
Kapıların, pencerelerin kenarlarına veya ömürceğin gelebileceği her yere sıkın. En iyi sonuç için haftada en az bir kez sprey kullanın.

Ayrıca hazırladığınız karışımı pamuk toplarına sıtın ve odalarınızın köşelerine yerleştirin. Böylece kesinlikle örümcekler evinize gelmeyecektir. Evde Doğal Böcek Kovucu Hazırlayabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler