Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Doğal Ev Yapımı “Febreze” Kumaş Tazeleyicisi

Doğal Ev Yapımı “Febreze” Kumaş Tazeleyicisi

Doğal Ev Yapımı “Febreze” Kumaş Tazeleyicisi. Evininiz güzel kokması için kumaş mobilyaların da güzel kokması gerekiyor. Satın aldığınız kumaş tazeleyici kokulardan memnun olabilirsiniz ancak içinde kimyasallar bulunma ihtimali çok yüksek.

Çok basit bir şekilde kumaş tazeleyiciyi hazırlayabilirsiniz. Bu inanılmaz koku giderici sprey sadece 3 doğal ürün içerir ve mağaza tarafından satın alınan muadillerine göre çok daha ince bir kokuya sahiptir. Ana madde, doğal koku emici güçleri için eski dostumuz karbonattır. (Karbonat bir sıvı içinde çözüldüğünde bile etkili bir koku emicidir) Karbonat tozu biraz damıtılmış su ile birlikte, seçtiğiniz esansiyel yağ veya yağlar ile çözülür. Ve bu kadar! Sonbahar için ev kokusu hazırlayın

Kullanacağınız uçucu yağlar tamamen size kalmış. Spreyinize eklemek için harika seçenekler limon, misket limonu veya mandalina gibi narenciye yağları olabilir. Narenciye kokuları her zaman “taze ve temiz” kokar!

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Cam sprey şişesi
1 çorba kaşığı karbonat tozu
Distile su ısıtılmış
10 damla uçucu yağ (lar) Kokuları emen doğal ev kokusu yapımı

Yapılışı

Kabartma tozunu sprey şişesine ekleyin, ardından ılık damıtılmış suyla doldurun. (Suyu biraz ısıtmak kabartma tozunun çözülmesine yardımcı olur.)

En sevdiğiniz esansiyel yağdan 10 damla (veya esansiyel yağların birleşimini) ekleyin, sprey kapağını kapatın ve çalkalayın.

Evinizdeki kumaşları ve döşemeyi tazelemek için spreyinizi kullanın. Çamaşırlardaki rutubet kokusu nasıl giderilir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler