Ana SayfaGÜZELLİKMükemmel Saç Yağını Bulmak İçin 4 Kolay Adım

Mükemmel Saç Yağını Bulmak İçin 4 Kolay Adım

Hacimli ve sağlıklı saçlar her kadının hayalidir. Saç yağları tüm bunları ve daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir, ancak sadece doğru olanı seçerseniz.

Sizin için doğru olan saç yağını bulmanıza yardımcı olacak ve her zaman hayalini kurduğunuz saçların elde etmenizi sağlayacak ipuçlarını bir göz atın. Besleyici saç yağları tarifi

Doğru bir saç yağı nasıl bulunur?
1. Saç tipinizi keşfedin

Her saça her yağ türü uymaz. Saç yağı, kişisel saç tipinize uygun olmalıdır, bu nedenle önce saçınıza daha yakından bakmanız gerekir.
Her şeyden önce, görünümünü tanımlayın. Düz veya kıvırcık mı? Nem ile temas ettiğinde dalgalı veya kıvırcık mı oluyor? Parlak mı yoksa donuk mu? Renkler ve uzunluklar saçları farklı yapan tek özellik değildir. Saçın hacmi ve dokusu da farklıdır. Parmaklarınızı saçların arasından geçirin. Pürüzsüz veya kuru mu? Bu gibi sorular saçınızın hasarlı olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.

Saçınızın günlük rutin bakımı sırasında nasıl davrandığını izlemek de önemlidir. Taradığınızda kıvrılıyor mu? Hindistan cevizi yağı gibi ürünlere nasıl tepki veriyor? Saçınızı kuruttuğunuzda saçınız kuru mu, ipeksi mi, parlak mı oluyor? Saç görünümünüzdeki en küçük değişiklik bile önemlidir, çünkü saç bakım rutininizin saç tipinize başarılı bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını gösterir. Saçı uzatan ve kalınlaştıran 5 harika saç yağı

2. Saçınızın gözenekliliğini tanımlayın

Yukarıdaki soruların cevapları saçlarınızın gözenekliliğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Üç temel saç tipi vardır:

Düşük gözenekli saçlar – sağlıklı, hacimsiz.
Orta gözenekli saçlar – normal, bazen asi ve problemli.
Yüksek gözenekli saçlar – hasarlı Saç uzaması için en iyi 9 esansiyel yağ

Genel olarak, düşük gözenekli saçlar düz, kalın, hacimsizdir, bu da saçlarda yağlanmaya, kepeğe neden olur. Asyalı kadınlar için tipiktir.
Yüksek gözenekli saçlar, hasarlı, aşırı yıpranmış, susuz, donuk, kaba ve kırılgandır. Kıvırcık saçlar buna mükemmel bir örnektir.

Orta gözenekli saçlar ortada bir yere yerleştirilmelidir. Ne sağlıklı ne de aşırı derecede hasarlıdır. Onu tanımlamanın en iyi yolu, normal saç olan, statik, kıvırcık, kırılgan, bölünme, vb. olma eğilimindedir. Bakım yapılmazsa saçlar zarar görebilir.

Saçınızın nasıl göründüğünü ve nasıl davrandığını biliyorsanız, onun gözenekliliğini tanımlamak kolaydır. Saçlarınızın yağlanmasını önlemek için

3. Saç tipiniz için doğru yağı seçin

Cildinizde olduğu gibi, saçınızın durumu ve görünümü, yanlış ürün veya içerikle tedavi ettiğiniz an daha da kötüleşebilir. Bu yüzden gözeneklilik tipiniz için doğru olan bir saç yağı seçmek çok önemlidir.

Düşük gözenekli saçlarınız varsa, doymuş yağ asitleri açısından zengin yağları seçin. Bunlar arasında bitkisel yağlar, örneğin Hindistan cevizi, mango, shea yağı. Küçük moleküllere sahiptirler ve düşük gözenekli saçlara nüfuz etmeyi kolaylaştırırlar.

Orta gözenekli saçlar için, yüksek miktarlarda omega-7 ve omega-9 tekli doymamış yağ asitleri olan yağlar, örneğin jojoba yağı, ayçiçek yağı.

Yüksek gözenekli saçlar, büyük miktarlarda omega-3 ve omega-6 çoklu doymamış yağ asitleri gibi doğal yağlar ile beslendiğinde iyi durumdadır. Örneğin çuha çiçeği yağı, argan yağı, pamuk tohumu yağı veya avokado yağı. Hindistan cevizi yağı hangi saçlara nasıl uygulanmalı?

4. Sizin için mükemmel saç yağı bulun

Bir saç yağı seçerken, çoğu kadın bir yağı tercih eder. Hindistan cevizi yağı en sık kullanılan seçenektir, ancak, ne yazık ki, pek çok saç tipi için uygun değildir.

Bir yağın bir saç tipi için sadece bir problem çözdüğünü unutmayın. Saç yağlarının gerçek gücünü görmek istiyorsanız, birden fazla bitkisel yağ içeren bir ürün seçmeniz gerekir. Yağlı saçlardaki yağı azaltmanın formülü

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler