Ana SayfaHAYATPRATİKStreç Filmin En İyi 8 Kullanım Alanı

Streç Filmin En İyi 8 Kullanım Alanı

Streç film genelde mutfaklarda kullanılan bir malzeme haline gelmişse de aslında birçok farklı alanda kullanılabilecek çok yönlü bir malzemedir. Özellikle ülkemizde streç film sadece kalan yemeklerin üzerini kapatmak için kullanılır. Streç filmle yarım kalmış meyveler, yiyecekler ve içecekler sarılır, kaldırılır. Ancak uygun fiyatlı, çok yönlü bu malzemeyi kullanmayı öğrenirsiniz; günlük hayatta çok işinize yarar hale gelecektir.

Muzu Taze Tutmak İçin

Muzun sağlıklı muhafaza edilmesi için ihtiyacı olan nemi muza vermek gerekiyor. Bunu yapabilmek için streç filmden yararlanabilirsiniz. Tek muzu ya da birkaç adet muzu sap kısımlarından streç ile sarmanız gerekiyor. En tepe noktasından, sapların bittiği noktaya kadar birkaç kat streç film sarmanız yeterli olacaktır. Bu yöntem ile muzlar ilk günkü gibi taze kalacak, kararmalar olmayacaktır. Gerçekten işe yarayan garip mutfak temizleme yöntemleri

Cilt Bakımı İçin

En çok mutfakta kullanılan streç filmin cilt bakımında faydalı olduğunu bilenlerin sayısı oldukça az. Yüze uygulanacak bakım, streç ile desteklendiğinizde daha faydalı olacaktır. Özellikle nemlendirici etkisi olan bakımların streç film ile desteklenmesi gerekir. Aynı şekilde topuk ve ayak bakımı için nemlendirici sürdükten sonra ayaklarınızı streç film ile sarabilirsiniz.

Bardaklar Kapaksız Kalmasın

Yarım kalmış içeceklerin etraftaki tozlardan, sıçrayabilecek maddelerden korunması için streçle sarılması daha doğru olacaktır. Streç yapısı gereği sarıldığı objeye neredeyse hava girişini bile kestiğinden bardakların içindeki içecekleri bu şekilde korumak mümkün. Ağzı streçle sarılmış bardağın tam orasından pipet ile delik açarak bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu yöntem özellikle çocuklar için faydalı olacaktır. Streç filmle tıkalı tuvalet nasıl açılır?

Daha Taze Buketler İçin

Evinizde vazoda yer alan çiçeklerin hemen solup gitmesini önlemek için streç film kullanabilirsiniz. Bunun için ayrıca ıslak bir kumaşa ihtiyacınız olacaktır. Çiçek buketinin sap kısmında en alt noktaya öncelikle ıslak bir kumaş sarın. Ardından bu kumaşı ve çiçeklerin saplarını biraz daha kapatacak şekilde streç filmi yerleştirin. Buketin saplarını iyice sarın ve sabitleyin. Çiçeğin suya yerleştirilmesi için yeriniz yoksa bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eşyaları Sabitlemek İçin

Taşınmalar sırasında birçok küçük ıvır zıvır eşya ortaya çıkacaktır. Bunları tek tek ambalajlamak için uğraşmak yerine streç filmle sabitleyebilirsiniz. Böylece hem eşyalarınız daha güvende olur hem de siz zamandan kazanmış olursunuz. Küçük eşyaları tek tek ya da birer ikişer toparlayarak streç filme sarabilirsiniz. Üstelik ayrıca bir sabitleme de gerekmiyor. Streç film kendi üzerinde sağlamca tutunduğu için doğrudan sardığınız gibi kullanabilirsiniz. Bu Yöntem İle Streç Filmin Ucunu Bulmak Çok Kolay

Boya Rulolarını Korumak İçin

Boya yapım esnasında ara vermeniz gerekmişse ama boya rulosu kuruyacak diye ara vermekten çekiniyorsanız; artık bir çözümünüz var. Boya rulosunun tamamını streç filme sararak kurumanın önüne geçebilirsiniz. Ancak bunu yaparken herhangi açık bir nokta kalmamasına dikkat etmelisiniz. Verdiğiniz mola süresince streçli olan ruloda asla kuruma olmayacaktır.

Daha Temiz Dolaplar İçin

Buzdolaplarının rafları ev içinde belki de en çok kirlenen alanlardır. Bunun önüne geçmek için muhtemelen çeşitli örtüler sermişsinizdir ama bu örtüler dolap için koku oluşturabilir. Buzdolabı raflarını içine yerleştirilen gıdaların lekelerinden korumak için streç filmden yararlanabilirsiniz. Dolap rafının ölçüsünde streç filmi keserek rafın üzerine düzgün bir şekilde yerleştirin. Streç raf üzerinde kolayca tutunacaktır. Daha pürüzsüz bir uygulama için yanınızdaki birinden yardım alabilirsiniz. Streç Film Kullanırken Sorun Yaşıyorsanız

Kozmetik Ürünlerini Korumak İçin

Kozmetik ürünlerinin ambalajları ve kapaklarının birleştiği noktadan sızıntılar olabilmektedir. Bunu önlemek için ürünü streç filmle sarmak uygundur. Ürünün sadece birleşim noktasını sarabileceğiniz gibi tüm ağız kısmını da kapatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler