Ana Sayfa SAĞLIK Her Gün Bal ve Tarçın Yerseniz Olabilecek 7 Şey

Her Gün Bal ve Tarçın Yerseniz Olabilecek 7 Şey

Bal ve tarçın popüler bir tatlandırıcı ve değerli bir baharattır. Tıp bilimi, çeşitli koşullar için tıbbi tedaviler olarak hem bal hem de tarçından yararlanmaktadır. Ayrı ve birlikte tarçın ve balın neler yapabileceğini görünce şaşıracaksınız.

1. Mucize Kilo Kaybı

Günde bir kaşık tarçın ve bal alın, sıcak suya daldırın, aç karnına için ve kilo vermenin keyfine varın.

Egzersizin artmasını ve diyetin geliştirilmesini içermeyen çoğu kilo verme planında olduğu gibi, Tarçın / Bal diyet planı gerçek olamayacak kadar iyi geliyor.

2. Düşük Kalp Hastalığı Riski

Bunun bilimsel bir kanıtı var! Tarçın ve bal kalp hastalığı gibi hastalıklarda kronik iltihapla savaşır. Tek başına bal ve tarçın, “iyi” HDL kolesterolü arttırırken “ kötü” LDL kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir. Bunları bir arada yemek, laboratuar farelerinde kan basıncını düşürmüştür.

Hem tarçın hem de bal, kalbe kan akışını artıran ve kan pıhtılarını önleyen antioksidanlarla doludur. Antioksidanlar ayrıca diğer olumlu sağlık etkilerine sahiptir.

3. Yaraları İyileştirir

Bal, tarihsel olarak yaraları tedavi etmek için kullanılmış ve araştırmalar da bunu kanıtlamıştır. Sadece hem bal hem de tarçın anti-bakteriyeldir ve enflamasyonu azaltır.

Tarçın ve Manuka balı için beraberce en heyecan verici kullanımlardan biri diyabetik ayak ülserlerinin tedavisidir. Bunların iyileşmesi çok zordur ve sıklıkla antibiyotiğe dirençli bakteriler tarafından enfekte edilir.

Araştırmalar bal ve tarçın yağı karışımının, enfeksiyonları uzak tutarken ülserlerin iyileşmesine çok etkili olduğunu ortaya koyuyor.

4. Kan Şekerini Düşürür

Diyabetik ayak ülserlerinin tedavisi ile birlikte tarçın ve bal, şeker hastalığının önlenmesine yardımcı olur ve şeker hastalarında kan şekerini düşürür. Tarçın açlık kan şekerini azaltır ve insülin duyarlılığını arttırır.

Balın, şeker hastalarının kan şekeri seviyeleri üzerinde daha az etkisi vardır. İkisini birlikte tatlandırıcı olarak kullanmak, şeker hastalarının kan şekerini kontrol etmede yardımcı olabilir.

5. Parkinson ve Alzheimer Gelişimini Yavaşlatır

Alzheimer ve Parkinson gibi korkunç nörodejeneratif hastalıklar tarçınla yavaşlatılabilir.

Tarçın beyinde protein birikmesini engelliyor, nöronları ve hastalıkların ayırt edici özellikleri olan diğer beyin fonksiyonlarını koruyor. Bu araştırmalar fareler üzerinde yapılıyor. İnsanlar üzerinde çalışmalar henüz bulunmuyor.

6. Anti-Kanser Özellikleri

Laboratuvar hayvanlarında tarçın özlerinin kanser hücrelerinin ve tümörlerin büyümesini önleyebileceğine dair göstergeler bulunuyor .

Tarçın, kolon kanserine bağlı enzimleri detoksifiye edebilir ve daha fazla büyümeye karşı koruyabilir. Hem tarçın hem de bal antioksidanları yüksek olduğundan bunlar kolon kanserine karşı koruma sağlayabilir.

7. Öksürük ve Soğuk algınlığı

Bal dekstrometorfandan daha etkili bir öksürük önleyicidir. Tarçın ayrıca anti-bakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahiptir, bu yüzden bir kaşık tarçın ve bal alarak soğuk algınlığına karşı savaş açabilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu soğuk algınlığı virüslerden kaynaklandığı için, özellikle etkili olmayabilir.

Sonuç

Bal ve tarçın kesin sağlık etkilerine sahiptir. Sadece birkaç faktörün farkında olun. Birincisi, iki çeşit tarçın var. Seylan ve Kasia

Kasia, düşük kalitede olduğu kabul edilir, marketlerde satılır ve yüksek doz kumarin içerir. Kumarin, yüksek dozlarda zararlı olabilir. Bununla birlikte, Fito-farmasötik sağlık faydaları sağlayan aktif maddeler bu türde çok daha fazla.

İkincisi, aldığınız bala şeker veya yüksek fruktozlu mısır şurubu karıştırılmış olabilir. Bu sağlık özelliklerini ve herhangi bir kilo verme potansiyelini öldürme eğilimindedir. 12 ayın altındaki çocuklara çiğ bal (veya herhangi bir bal) vermeyin.

Bal ve tarçın lezzetli bir kombinasyondur, bu yüzden ılımlı tadını çıkarın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sakinleştirici ve Toksin Atıcı İçecek Tarifi

Bu rahatlatıcı içeceği tercihinize göre alkollü veya alkolsüz hazırlanabilir. Mideyi sakinleştirmek için nane içerir....

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren...

Buzdolabında Tavuk Nasıl Çözülür?

Buzdolabında bir tavuğun buzunu çözmek, ailenizi salmonella ve diğer gıda kaynaklı hastalıklardan korumanın en...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
453TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Tereyağı Lekesi Giysilerden Nasıl Çıkarılır?

Tereyağı lekeleri, büyük ölçüde yağlı dokusu nedeniyle giysilerden çıkarılması zor olabilir. Çoğu standart deterjan, yağlı yiyecek lekeleriyle savaşmak için yapılmaz, bu nedenle pamuk, kot,...

Sakinleştirici ve Toksin Atıcı İçecek Tarifi

Bu rahatlatıcı içeceği tercihinize göre alkollü veya alkolsüz hazırlanabilir. Mideyi sakinleştirmek için nane içerir. Bizi serinletecek ve toksinleri atacak salatalık var. Ve başlangıçta ilaç...

Domatesli Jöle Nasıl Yapılır?

Etleri veya taze ekmeği tamamlayan farklı bir jöle türü arıyorsanız, kendinizin yaptığı veya satın aldığınız domates suyundan domatesli jöle yapın. Jöle, işleme sırasında kullanılan...

Ayak Neden Şişer?

Ayak şişmesinin birçok sebebi olabilir. Örneğin çok fazla ayakta kalmak veya yürümek, uzun süren yorucu seyahatler, ayakların hareketsiz kalmasına bağlı olarak kan dolaşımının yavaşlaması;...