Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Kokulu Karbonat Yapın ve 13 Farklı Yerde Kullanın

Kokulu Karbonat Yapın ve 13 Farklı Yerde Kullanın

Karbonat, yemeklerden sağlığa, güzellikten ev temizliğine kadar çok farlık yerlerde mucizeler yaratan bir ürün. Karbonata esansiyel yağlar ekleyerek etkisini daha da artırabilirsiniz.

Özellikle günü geçmiş esansiyel yağları değerlendirmek için karbonata ekleyebilir ve kullanabilirsiniz. Günü geçmiş esansiyel yağları cildiniz için kullanamazsınız ancak temizlik için yararlanabilirsiniz. Karbonat ve limonun 8 inanılmaz faydası

Kokulu karbonatla, evinizi kimyasal kullanmadan mikroplardan arındırabilir ve dezenfekte edebilirsiniz.

Nasıl yapacaksınız?

Karbonatı derin bir kaseye koyun ve esansiyel yağı karbonata ekleyin. İyice karışmasını sağlamak için metal bir çırpma teli kullanın.

Kokulu karbonatı saklamak için kapaklı bir cam kavanoza aktarın. Çamaşır için karbonatı nasıl kullanabilirsiniz?

Kokulu karbonatı nerelerde kullanabilirsiniz?

1. Klozet: Kokulu karbonatı klozetin içine serpin, 5 dakika bekletin, ardından fırçalayarak temizleyin.

2. Halı spreyi: Halıya serpiştirin, 20 dakika bekletin ve vakumlayın. (Halıya zarar vermediğinden emin olmak için önce küçük bir nokta testi yapın)

3. Lavabo ovma: Lavaboya serpin ve sünger ya da nemli bir bezle ovalayarak temizleyin. Karbonatın Garip Gelebilecek Harika Kullanım Alanları

4. Ayakkabı tozu: Ayakkabıların kokusunu gidermek için ayakkabıların içine serpin, gece boyunca bekletin, sonra silerek karbonatı temizleyin.

5. Lekeli kahve fincanı: Çıkmayan kahve lekelerini çıkarmak için, fincanın içine karbonat koyun ve ılık su ekleyin. 30 dakika beklettikten sonra süngerle ovalayarak temizleyin. Asla karbonat kullanılmaması gereken yerler

6. Yabani otlar: Bahçenizdeki istenmeyen yabani otların üzerine serpin.

7. Çöp kokusu: Kokuları gidermek için çöp kutusunun altına az miktarda kokulu karbonat serpiştirin.

8. Tıkalı drenaj: Drenaja bol miktarda karbonat serpiştirin, üzerine 1/2 bardak sirke dökün. Tepkimenin gerçekleşmesini bekleyin ve sıcak su dökün. Giderlerin tıkanmasını beklemeden belirli aralıklarla bu işlemi tekrarlayabilir ve tıkanma sorununun önüne geçebilirsiniz. Bu ayrıca borulardaki kokuları da yok eder.

9. Karıncalar: Karıncaları evden uzak tutmak için, giriş noktalarına serpiştirin. Nane veya karanfil esansiyel yağları ile hazırlanmış karbonat bunun için çok iyidir. Karbonatı güzelliğiniz için kullanabileceğiniz 11 yol

10. Küvet ovma: Küvet veya duşta oluşan kireç ve sabun kirlerini temizlemek için, bir miktar karbonat serpiştirin ve fırça ile ovalayarak temizleyin. İnatçı lekeler varsa, karbonata ek olarak sirke de kullanabilirsiniz.

11. Ovalama macunu: Kokulu karbonata biraz su ekleyin ve macun yapın. Musluk, lavabo, küvet, ocak, mikrodalga ve fayans gibi yerleri temizlemek için macunu kullanın.

12. Araba kokusu: Arabanızın içindeki kötü kokuları gidermek için, kokulu karbonatı bir gece arabanın içinde bırakın. Tüm kötü kokuları emer ve esansiyel yağ ile arabanızın kokusunu tazeler. Karbonat ile Kabartma Tozu Arasındaki Fark Nedir?

13. Kesme tahtası: Kesme tahtasını temizlemek ve dezenfekte etmek için, tahtanın üzerine biraz kokulu karbonat serpiştirin ve 1 saat bekletin. Ilık su ile yıkayarak temizleyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler