Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem

Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem

0
764
Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem
Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem

Yara İzlerini İyileştirmek için Doğal Krem. Kesikler, çizikler, çatlaklar ve vücudunuzdaki diğer izleri size gerçekten işe yarayan bir formül vereceğiz. Günlük tedavi ve sabır çok önemlidir, ancak zamanla izleriniz hafifler, iyileşir ve küçülür.

Gerekli Malzemeler:

1/4 fincan taşıyıcı yağ
20 damla lavanta esansiyel yağı
10 Damla Biberiye Esansiyel Yağı
10 damla Helichrysum Esansiyel Yağı (altın otu veya ölmez çicek adıyla biliniyor)
10 Damla Frankincense Esansiyel Yağı (Günlük veya buhur adıyla biliniyor)

Lavanta, herhangi bir cilt sorunu için harika bir yağdır. Sivilce, güneş yanığı, böcek ısırıkları ve hatta yara izlerini tedavi eder! Biberiye cilt hücrelerinin daha hızlı yenilenmesine yardımcı olur, bu doku hasarını en aza indirmek için mükemmeldir.  Yara izlerini geçiren bir başka krem tarifi

Helichrysum, iltihapla savaşan, yaraları iyileştiren ve cildi rahatlatan inanılmaz bir rejeneratif yağdır. Pahalı, ama buna değer! Frankincense, cildin yaşlanması söz konusu olduğunda özellikle yararlı olan başka bir anti-enflamatuardır.

Bu yağların her biri, cildinize inanılmaz faydalar sağlar, merhem ya da taşıyıcı yağınızın faydalarında ayrıdır. Örneğin hindistancevizi yağını antibakteriyel nitelikleri vardır.

Tüm malzemeleri bir arada karıştırın (hindistancevizi yağını eritmeye gerek yoktur, sadece iyice karıştırın.) Cam bir kavanozda saklayın – tercihen koyu cam – ve serin ve karanlık bir yerde saklayın. Kremi günde en az iki kez izlerinize uygulayın. Yara izlerini gidermek için aloe vera kullanımı