Ana SayfaEvMetal Yüzeyleri Boyamadan Önce Hazırlayın

Metal Yüzeyleri Boyamadan Önce Hazırlayın

Metal üzerine boyamadan önce yüzeyi temiz ve passız olacak şekilde hazırlayın. Parlak yerine mat görünmelidir. Yüzey hazırlığı için temel adımlar şunlardır:

Temizlik
Pas çıkarmak
Zımparalama ve astarlama. Kimyasal olmadan Metalden Boya Nasıl Çıkarılır?

Temizleme ve Pas Giderme

Metali trisodyum fosfat gibi bir yağ çözücü maddeyle iyice yıkayın. Durulayın ve metalin kurumasını bekleyin. Yüzeyi paslı alanlar açısından inceleyin ve pasın boyutuna uygun aletler kullanarak tüm pası çıplak metale kadar giderin. Hafif pas ve küçük alanlar için çelik yün ve 80-120 kum zımpara kağıdı kullanın. Orta derecede pas için, bir kazıyıcı ve tel fırça kullanın . Pas çok fazlaysa, tel fırça tekerlekli bir matkap kullanın ve ardından zımpara kağıdı ile bitirin . Sprey Boya İle Metal Eşyalar Nasıl Boyanır?

Astarın Zımparalanması ve Uygulanması

Pas çıkarıldığında, pürüzlü alanları düzeltmek için tüm yüzeyi zımparalayın ve astar ile boyanın yapışabilmesi için yüzeyi matlaştırın. 120 kumlu zımpara kağıdı ile başlayın ve 320 kum ile biten daha ince zımpara kağıtları ile çalışın. Büyük, düz yüzeyler için, eşit basınç elde etmek için bir zımpara bloğu kullanın. Tozu çıkarmak için yüzeyi yapışkan bir bezle silin. Hemen ilk kat astar ile devam edin. En iyi sonuçlar için, iki kat astar kullanın. Mutfak Dolaplarınızın Rengini Değiştirmek İsteyenlere İpuçları

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler