Ana Sayfa Ev Külotlarda Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Külotlarda Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır?

0
514
Külotlarda Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır?
Külotlarda Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Külotlarda Kahverengi Lekeler Nasıl Çıkarılır? Çamaşır lekeleri çeşitli giysilerde çeşitli şekillerde oluşur. İç çamaşırı kumaşının zamanla lekelenmesi yaygındır. Kan, dışkı ve idrar, iç çamaşırındaki lekelerin yaygın nedenleridir. Genelde, normalde yaptığınız gibi bu lekeleri yıkayarak kolayca çıkaramazsınız. Ancak kahverengi lekelerin külotlarınızı mahvetmesi gerekmez. Birçok yöntem lekeleri çıkarır ve külotların görünümünü eski haline getirir. Külotlardaki Küçük Kumaş Neden Var?

Karbonat

Kısa kısmı soğuk suyla iyice durulayın. Kahverengi lekeyi karbonatla serpin. Yumuşak bir sert fırçayla karbonatı lekeye sürün. Külotları soğuk suyla durulayın ve normalde yaptığınız gibi yıkayın. İç Çamaşırdaki Farklı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri

Çamaşır suyu

Külotu soğuk suyla durulayın. Kahverengi lekelere ön işlem leke çıkarıcı uygulayın ve 10 dakika bekletin. Çamaşır makinenizi soğuk suyla doldurun. Suya çamaşır deterjanı ekleyin. Çamaşır suyu dağıtıcısını uygun miktarda çamaşır suyu ile doldurun. Külotları çamaşır makinesine koyun ve yıkayın. Beyaz İç Çamaşırını Temizlemenin Kolay Yolu

Sirke

Külotları soğuk suyla durulayın ve bir havlu üzerine düz bir şekilde koyun.
Beyaz sirke ile bir süngeri doyurun. Lekeyi süngerle silin. Lekenin kenarından başlayın ve ortaya doğru ilerleyin. İç çamaşırını normalde yaptığınız gibi yıkayın.

Fırçalayın

Bir kabı soğuk suyla doldurun. Suya yarım bardak çamaşır deterjanı ekleyin ve iyice karıştırın. Külotu soğuk suya daldırın. Külotu leke bölgesinde kendiliğinden fırçalayın. Külotun su-çamaşır deterjanı içinde yarım saat beklemesine izin verin. Külotları normalde yaptığınız gibi yıkayın. İç Çamaşırı Nasıl Yıkanmalı?

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın