Ana SayfaSAĞLIKHapşırmayı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Hapşırmayı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Hapşırmayı Kolaylaştıracak Püf Noktaları. Sürekli hapşırma istediği duyuyor ama hapşıramıyorsanız, yapacağınız bazı yöntemlerle bunu kolaylaştırabilirsiniz.

Alerjik ya da soğuk algınlığı gibi durumlarda hapşırmak isteyip de hapşıramamak ve bunu sürekli yaşamak rahatsız edici olabilir. Çok basit bazı tüyolarla kolayca hapşırabilir ve rahatsızlık verici durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

1. Güneş ışığına maruz kalma
Evet, güneş ışığının, hapşırmaya neden olduğu bilinmektedir. Bu fenomen, daha çok, photic hapşırma refleksi olarak adlandırılmaktadır. Eğer hapşırmanın eşiğindeyseniz, güneş ışığına maruz kalmak probleminizi çözebilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal yöntemler

2. Karabiber koklamak
Karabiber, kara veya beyaz olsun, hapşırmayı uyarır. Bu baharattan az miktarda solunduğunuzda, burnunuzun yüzeyini tahriş edebilir ve bu da hapşırmanıza neden olur.

3. Mendil kullanmak
Mendili burnunuzu silmek için değil, iç taraftaki sinirleri uyarmak için kullanın. Mendili burnunuzun içine doğru itin ve hareket ettirin. Hapşırmayı tetikleyecektir. Soğuk algınlığı ilacınızı evinizde yapın

4. Çikolata yemek
Çikolata, hapşırmayı tetiklemenin en iyi yollarından biridir. Bir parça koyu çikolata yiyin. Çok fazla çikolata yemeyenler, fazla yiyenlere oranla daha başarılı olabilirler.

5. Sakız çiğnemek
Nane aromalı sakız, ayrıca hapşırmayı da tetikleyebilir. Bir sakızdan güçlü nane aromasının solunması, hapşırmayı tetikleyebilir.

6. Burun kılı çekmek
Burun içinden bir cımbız yardımıyla kıl çekerek de hapşırabilirsiniz. Toz alerjisi için etkili 10 ev çözümü

7. Parfüm koklamak
Normal zamanlarda da güçlü sprey ya da parfüm kokusu hapşırmaya neden olabilir. Ama eğer zaten hapşırma sorunu yaşıyorsanız kesinlikle hapşırmanıza yardımcı olacaktır. Parfümü doğrudan burun deliklerinize püskürtmekten sakının.

8. Soğuk hava solumak
Hapşırmayı uyarmak isterseniz, klimanızı açın veya dışarısı soğuksa açık havaya çıkın. Biraz soğuk havayı içinize çekin.

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler