Ana SayfaHAYATPRATİKDüz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Düz Ekran TV’nizde Asla Temizleme Solüsyonları Kullanmayın

Evdeki en büyük hayal kırıklıklarımızdan biri: toz! Her yerde ve ondan asla tamamen kurtulamazsın. Televizyon özellikle toz olduğunda mıknatıs gibi gözüküyor, parlak düz ekran TV’nin tüm tozlarla gri görünmesini sağlıyor. Televizyon ekranları çok kırılgan, bu da zarar vermemek için temizlemenin güvenli bir yoluna ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. Çizgiler oluşmadan bilgisayar ekranı nasıl temizlenir?

Ne tür bir televizyonun olduğu önemli değil; Herhangi bir televizyon ekranı ince ve kırılgandır. Agresif bir temizleme solüsyonuyla temizlemeye çalışırsanız, kalıcı bir hasara neden olabilirsiniz. Basit bir kağıt havlu bile ekrana zarar verebilir. Yanlışlıkla ekranı çizebilir ve bu çizikler görünmeye devam eder. Bu yüzden aşağıdaki yöntemi uygulayın.

İhtiyacınız olan malzemeler
Mikrofiber bir bez veya yumuşak bir bez
Bulaşık sabunu (isteğe bağlı!)

Nasıl Yapmalısınız?
Televizyonu kapatın. Bu şekilde, toz ve yağ lekelerinin nerede olduğunu tespit edebileceksiniz. Temizlemeden önce TV’nin bir süre kapalı kaldığından emin olun. Soğuk bir ekranın temizlenmesi sıcak bir ekrandan daha kolaydır. Kağıt havlu ile temizlememeniz gereken şeyler

TV ile birlikte verilen kullanım kılavuzuna bakın. Genellikle televizyonun nasıl temizleneceğine ve ne yapılmayacağına dair bir bölüm içerir. Bu talimatları izleyerek garantinin geçersiz kalmasını önlersiniz.

Her zaman mikrofiber bez gibi yumuşak bir bez kullanın. Televizyonu temiz ve kuru bir bezle dikkatlice temizleyin. Böylece tozunu alırsınız, ancak yağ lekelerini veya kiri temizlemez. Ekrana çok fazla bastırmadığınızda emin olun, çünkü kırılabilir.

Ekranınızda hala lekeler var mı? Bir bezi temiz suyla hafifçe nemlendirin ve ekranı dikkatlice silin. Ekranı kurutmak için mikrofiber bir bezi elinizde tutun.
Hala bazı inatçı lekeler var mı? Belki de ekrana yağlı parmaklarla dokundunuz? Sonra bir bardak suya karıştırılmış küçük bir damla bulaşık sabunu kullanabilirsiniz. Ekranı temizleyin. Sonra ekranı kurutmak için kuru bir bez kullanın. Dizüstü bilgisayarları temizleme yöntemi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler